V-STROM KLUB SLOVENSKO
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

V-STROM KLUB SLOVENSKO

KOMUNITA MAJITEĽOV A PRIAZNIVCOV CESTOVNÝCH ENDÚR
 
DomovGalleryLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Prihlásenie
Užívateľ:
Heslo:
Prihlásiť automaticky pri ďalšej návšteve: 
:: Zabudli ste svoje heslo?
Posledná téma
» Comeback
tecie tlmic I_icon_minitimeSo 6 apríl 2024 - 12:50 pre Zolike

» MilankoDL odpočívaj v pokoji
tecie tlmic I_icon_minitimeUt 1 august 2023 - 21:17 pre vanas-v1

» Suzuki v strom 800 DL / 2023
tecie tlmic I_icon_minitimeSo 29 júl 2023 - 18:39 pre Slavo

» Jesenne stretnutie V-Strom CZ/SK
tecie tlmic I_icon_minitimeSt 7 jún 2023 - 19:51 pre Zolike

» Kam v roku 2023
tecie tlmic I_icon_minitimeSo 29 apríl 2023 - 11:48 pre Topol85

» Klubové nálepky 7x7cm
tecie tlmic I_icon_minitimeSt 11 január 2023 - 19:53 pre hruso25

» DL 1000
tecie tlmic I_icon_minitimeSt 6 júl 2022 - 10:01 pre tašan

» INFO
tecie tlmic I_icon_minitimeSt 6 júl 2022 - 9:57 pre tašan

» Sraz Vstromclub.sk
tecie tlmic I_icon_minitimeNe 7 marec 2021 - 10:34 pre Zolike

Naši partneri
01 SMF
01 SMF
01 SMF
apríla 2024
PoUtStŠtPiSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar

 

 tecie tlmic

Goto down 
2 posters
AutorSpráva
JR.

avatar


Počet príspevkov : 12
Mesto : BA - Dunajská Lužná

tecie tlmic Empty
OdoslaťPredmet: tecie tlmic   tecie tlmic I_icon_minitimeSt 24 apríl 2013 - 22:25

zdravim vas pani (pripadne nejaka ta dama tecie tlmic 358932934)
bol som sa s polovickou previest na cerveny kamen na kafco a ked som sa vratil k motorke, vsimol som si flak pod prednym kolesom. po mojom kratkom laickom skumani sa mi zda, ze tecie vidla, teda tlmic ci ako to odborne nazvat. domov som na tom v pohode prisiel a zacal som patrat na nete co to moze byt. vraj by to malo byt gufero. uz som aj manual nasiel a stiahol, len by som po vas chcel nejake rady ak ste to uz niekto robili. nerad by som nieco dodrbkat. urcite to nebudem robit sam, ale aj tak sa nejake tie rady zidu. olej som vypatral ze tam ma ist fork oil ss-08 10w (cca524ml) len netusim aku znacku odporucite, lebo je toho mrte na trhu. zrejme by som mal urobit obe strany naraz, aj tu dobru stranu...
a este otazka, co vsetko tam treba kupit ked sa to bude menit? je nejaka repasacna sada, alebo len to gufero?

A teraz sa do mna mozte pustit, vopred dakujem scratch
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

tecie tlmic Empty
OdoslaťPredmet: Re: tecie tlmic   tecie tlmic I_icon_minitimeŠt 25 apríl 2013 - 6:45

Ja som tento problém riešil vlani po návrate z Turecka. Tiekol mi olej z ľavej prednej vidlice. Ale až tak nie, že by sa mi robil fľak pod kolesom ale vidlicu som mal celú zamazanú od oleja a bolo vidieť slzenie.
Ja som to zobral do servisu, konkrétne do Hlohovca do Fastbikes, kde mi vidlicu rozobrali a dali tam nové tesnenie, guferu. A keď to už bolo odmontované, na odporúčanie v servise som si dal vymeniť aj tlmičový olej, tak mám pokoj na ďalších pár rokov. Samozrejme v oboch predných vidliciach, aj keď mi tiekla iba jedna. Nevyplatí sa opraviť iba tú jednu, lebo onedlho môžeš znova rozoberať predok kvôli druhej.
Čo sa týka značky oleja, každý servis bude preferovať ten svoj, čo práve predáva ale všetky budú splňať vyžadované parametre.
Návrat hore Goto down
JR.

avatar


Počet príspevkov : 12
Mesto : BA - Dunajská Lužná

tecie tlmic Empty
OdoslaťPredmet: Re: tecie tlmic   tecie tlmic I_icon_minitimeŠt 25 apríl 2013 - 21:31

kolko ta to cca vyslo dukatov v servise? scratch
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

tecie tlmic Empty
OdoslaťPredmet: Re: tecie tlmic   tecie tlmic I_icon_minitimeŠt 25 apríl 2013 - 22:07

Ver mi, rozmýšľal som nad tým ale nepamätám si. Čo môže byť dobré znamenie. Keby ma to stálo nekresťansky veľa, tak to by som si pamätal tecie tlmic 358932934.
Viem že som ti tým nepomohol ale naozaj si nepamätám. Treba zavolať do servisu a požiadať o cenovú kalkuláciu. A potom sa rozhodneš kam zoberieš motorku. Ak by si chcel ty nakúpiť, tak sada stieracích krúžkov a gufer stojí okolo 27 € a liter oleja cca. 13 €, v závislosti od značky. Zvyšok je robota a to každý servis účtuje inak. Väčšinou 20 €/1 h. Ale menšie, garážové firmy sú lacnejšie.
Návrat hore Goto down
JR.

avatar


Počet príspevkov : 12
Mesto : BA - Dunajská Lužná

tecie tlmic Empty
OdoslaťPredmet: Re: tecie tlmic   tecie tlmic I_icon_minitimeSo 27 apríl 2013 - 11:49

nemam peniaze nazvys, ale o to mi tak az moc nejde. skor by som chcel byt pri tom ked sa to bude robit, aby som sa niecomu priucil pre lepsi pocit a to v origos servise neakceptuju. kamarat sa vyjadril ze mi to spravi, len casu je malo a vonku pekne pocasie, tak ma mrle zeru. no uvidime. snad to dam rychlo do hromady nech sa mozem vozit.
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

tecie tlmic Empty
OdoslaťPredmet: Re: tecie tlmic   tecie tlmic I_icon_minitimeSo 27 apríl 2013 - 14:52

Mne to spravili na počkanie a ani to netrvalo dlho. V servise ma ponúkli kávou aby čakanie bolo príjemnejšie a tiež som sa snažil niečo odkukať. Samozrejme som ich bombardoval s množstvami otázok okolo toho lebo naozaj ma to zaujíma. A všetko v pohode.
Plus mi poradili, aby som použil prachovku na tlmiče lebo niečo predsa pomôžu. Hlavne keď ja jazdím aj mimo asfalt.
Veľké značkové servisy mi tiež nevoňajú. Preto radšej cestujem tých 62 km do Hlohovca a zatiaľ som maximálne spokojný. A po servise si aspoň zajazdím a otestujem ich robotu tecie tlmic 358932934.
Návrat hore Goto down
JR.

avatar


Počet príspevkov : 12
Mesto : BA - Dunajská Lužná

tecie tlmic Empty
OdoslaťPredmet: Re: tecie tlmic   tecie tlmic I_icon_minitimeSo 27 apríl 2013 - 16:40

no pozriem sa ja po tom tvojom servise ked si taky spokojny... v hlohovci mame rodinu tak mozno si spravim vylet. myslim ze opatrnou jazdou by to tam ten tlmic mal vydrzat
Návrat hore Goto down
Sponsored content





tecie tlmic Empty
OdoslaťPredmet: Re: tecie tlmic   tecie tlmic I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
tecie tlmic
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Originál tlmič výfuku na DL 650
» Zadny centralny tlmic DL650

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
V-STROM KLUB SLOVENSKO :: TECHNICKÁ PORADŇA :: Technická pomoc-
Prejdi na: