V-STROM KLUB SLOVENSKO
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

V-STROM KLUB SLOVENSKO

KOMUNITA MAJITEĽOV A PRIAZNIVCOV CESTOVNÝCH ENDÚR
 
DomovGalleryLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Prihlásenie
Užívateľ:
Heslo:
Prihlásiť automaticky pri ďalšej návšteve: 
:: Zabudli ste svoje heslo?
Posledná téma
» Comeback
Oblečenie do dažďa I_icon_minitimeSt 20 marec 2024 - 14:56 pre Easyrider

» MilankoDL odpočívaj v pokoji
Oblečenie do dažďa I_icon_minitimeUt 1 august 2023 - 21:17 pre vanas-v1

» Suzuki v strom 800 DL / 2023
Oblečenie do dažďa I_icon_minitimeSo 29 júl 2023 - 18:39 pre Slavo

» Jesenne stretnutie V-Strom CZ/SK
Oblečenie do dažďa I_icon_minitimeSt 7 jún 2023 - 19:51 pre Zolike

» Kam v roku 2023
Oblečenie do dažďa I_icon_minitimeSo 29 apríl 2023 - 11:48 pre Topol85

» Klubové nálepky 7x7cm
Oblečenie do dažďa I_icon_minitimeSt 11 január 2023 - 19:53 pre hruso25

» DL 1000
Oblečenie do dažďa I_icon_minitimeSt 6 júl 2022 - 10:01 pre tašan

» INFO
Oblečenie do dažďa I_icon_minitimeSt 6 júl 2022 - 9:57 pre tašan

» Sraz Vstromclub.sk
Oblečenie do dažďa I_icon_minitimeNe 7 marec 2021 - 10:34 pre Zolike

Naši partneri
01 SMF
01 SMF
01 SMF
marca 2024
PoUtStŠtPiSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar

 

 Oblečenie do dažďa

Goto down 
+3
Slavo
vysoky
Easyrider
7 posters
AutorSpráva
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

Oblečenie do dažďa Empty
OdoslaťPredmet: Oblečenie do dažďa   Oblečenie do dažďa I_icon_minitimePo 10 jún 2013 - 11:51

Dne som kúpil nepremoky zn. DIFI Rain AX bunda , Rain AX nohavice . Nie je to pláštenka ale membrána, takže nemalo by hroziť to čo pri pláštenke, že nie som mokrý od dažďa ale od kondenzovaných vodných pár.
Ale či to naozaj funguje, tak to zistím na najbližšej mojej ceste po Škandinávii až na Nordkapp.
Po návrate určite napíšem vlastné skúsenosti s týmto výrobkom.
Návrat hore Goto down
vysoky

vysoky


Počet príspevkov : 22
Mesto : Praha

Oblečenie do dažďa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oblečenie do dažďa   Oblečenie do dažďa I_icon_minitimeUt 11 jún 2013 - 11:40

Easyrider, tesim sa na Tvoje skusenosti s tymito nepremokmi, sam mam oblecenie Terra East, tak som uvazoval, ze ho doplnim este o Rain AX. Len v Cechach tieto nepremoky nikde neviem zohnat.
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

Oblečenie do dažďa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oblečenie do dažďa   Oblečenie do dažďa I_icon_minitimeUt 11 jún 2013 - 12:11

Tak to teba som videl na stretnutí v oblečení od DIFI?

Sám som zvedavý koľko vydrží membrána. Za tie peniaze dúfam že dosť a ešte viac. Ale o tom, potom Oblečenie do dažďa 358932934

Kamarát má nepremok z membrány od BMW a nevie si to vynachváliť.
Návrat hore Goto down
vysoky

vysoky


Počet príspevkov : 22
Mesto : Praha

Oblečenie do dažďa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oblečenie do dažďa   Oblečenie do dažďa I_icon_minitimeUt 11 jún 2013 - 13:06

V obleceni Difi sme tam boli minimalne dvaja :)

Nepremok od BMW bude asi este drahsi, nez od Difi, nie?
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

Oblečenie do dažďa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oblečenie do dažďa   Oblečenie do dažďa I_icon_minitimeUt 11 jún 2013 - 16:20

Určite bude drahší. Tam je Gore-Tex membrána, + treba priplatiť aj za značku Oblečenie do dažďa 650269930.
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

Oblečenie do dažďa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oblečenie do dažďa   Oblečenie do dažďa I_icon_minitimeNe 5 január 2014 - 20:22

Odstupom času môžem kľudne napísať, že oblečenie do dažďa DIFI Rain AX  stojí za tie peniaze. Oblečenie som mal možnosť odskúšať v Škandinávii, kde som zažil dažďa až-až.  Vodu neprepustil a čo je ešte podstatné, ani z vnútornej strany žiadna kondenzácia, čiže membrána je naozaj funkčná. 
Oblečenie sa veľmi rýchlo vysuší a je skladné. Je ľahké a nezaberá veľa miesta. Nechráni iba v daždi ale aj proti chladnému vetru.
Je to super oblečko, ktoré nestojí málo peňazí, ale rozhodne je to dobrá investícia.
Návrat hore Goto down
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

Oblečenie do dažďa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oblečenie do dažďa   Oblečenie do dažďa I_icon_minitimePo 6 január 2014 - 5:39

yeah Ferino
Návrat hore Goto down
braho

braho


Počet príspevkov : 127
Mesto : Bratislava

Oblečenie do dažďa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oblečenie do dažďa   Oblečenie do dažďa I_icon_minitimeŠt 25 august 2016 - 11:46

Presne tento komplet sme mali možnosť nedobrovoľne otestovať s ladvinkom na tohtoročnej 66-ke. Vymákli sme stredný až mierny dážď od Tatranskej Lomnice až pod Donovaly, cca 4 hodiny v kuse pršalo. Reklama neklamala. Membrána funguje, a čo som zo začiatku pokladal za vlhkosť v časti medzi mnou a sedlom, bol iba chlad, gate boli zvnútra suché. Možno zopár detailov k obliekaniu:
1. Pred oblečením nohavíc treba rozopnúť spodný zips, lebo mierne vlhká čižma alebo topánka trochu lepí na podšívku a zbytočne sa "zamotáte", a keď začne liať a žiadna zastávka alebo most v dohľade, je každá sekunda vzácna.  XD
2. Vrchný zips na boku nohavíc treba zapínať s jedným prstom pod bežcom, inak sa do zúbkov primotá podšívka a zasekne sa to celé. Opäť prichádzame o cenné sekundy.
3. Vrch je jednoduchší, zipsy na rukávoch idú bez problémov, aj sťahovacie pásky sú dostatočne široké, zvládnete aj v rukaviciach.
Jediné čo zmoklo boli rukavice, na to tiež firma pamätala DIFI Typhoon
Resumé: Je to funkčné, je to dokonca aj pekné, a áno, nie je to lacné. Taký dáždnik z baumaxu stojí oveľa menej. hello
Návrat hore Goto down
Zolike

Zolike


Počet príspevkov : 1362
Mesto : Galanta, Slovakia

Oblečenie do dažďa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oblečenie do dažďa   Oblečenie do dažďa I_icon_minitimeŠt 25 august 2016 - 20:32

Braho plne súhlasím, mám ten istý komplet do dažda a na tohtoročnej dovolenke cestou zo Slovinska sme išli asi 4 hodiny vo velmi slušnom daždi, miestami až v lejaku a tiež som bol velmi príjemne prekvapený ked som sa vyzliekal, motooblečko pod ním bolo suché ... takže ho tiež odporúčam cestovatelom mat ho so sebou... yeah
Návrat hore Goto down
peterPP

peterPP


Počet príspevkov : 71
Mesto : Poprad

Oblečenie do dažďa Empty
OdoslaťPredmet: oblečenie do dažda.   Oblečenie do dažďa I_icon_minitimeUt 30 august 2016 - 13:35

Ahoj Stromčekovia,mám dojem,že som bol v predajni v PP u Tuarechu a tie nepremoky mi predavč ukázal.Len nebavili sme sa o cene.
Vás sa pýtam,koľko stojí komplet? jive
Návrat hore Goto down
MiroH

MiroH


Počet príspevkov : 6
Mesto : Nitra

Oblečenie do dažďa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oblečenie do dažďa   Oblečenie do dažďa I_icon_minitimeUt 30 august 2016 - 13:57

http://www.touranbike.sk/nepremoky/317-difi-rain-ax-.html
http://www.touranbike.sk/nepremoky/318-difi-rain-ax-nohavice-.html

69,99 + 79,99

kupoval som tento rok este jednu bundu a nechceli sa nahovorit na ziadnu zlavu. A to som u nich kupil pred dvomi rokmi 3 komplety.
Miro
Návrat hore Goto down
peterPP

peterPP


Počet príspevkov : 71
Mesto : Poprad

Oblečenie do dažďa Empty
OdoslaťPredmet: Oblečenie do dažda.   Oblečenie do dažďa I_icon_minitimeUt 30 august 2016 - 20:05

Dakujem za info o cene kompletu do dažda.Cena je rovnaká aj v predajni v PP.Kúpim si to.
S pozdravom PeterPP. blob
Návrat hore Goto down
braho

braho


Počet príspevkov : 127
Mesto : Bratislava

Oblečenie do dažďa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oblečenie do dažďa   Oblečenie do dažďa I_icon_minitimeSt 31 august 2016 - 7:21

Máme v tomto trochu smolu, že kupujeme dosť špecifický tovar, ktorý predáva pár obchodov na Slovensku, a tí sa vedia plus-mínus dohodnúť na cenovej politike, takže v rámci republiky sú tie ceny veľmi podobné. Motobundu či čižmy nekúpim na Jean-Pierre Miletič od vietnamca za 5,50.. sad  Ja kupujem väčšinou v istom nemenovanom obchode vo Vrábloch, majú predajňu aj v BA, a tam mám 10% zľavu, takže tieto vecičky:
kód:

http://www.eshopstyx.sk/eshop/difi-nepremokava-bunda-terra-east-ax/p-3777727.xhtml
http://www.eshopstyx.sk/eshop/difi-nepremokave-nohavice-terra-east-ax/p-3777728.xhtml

ma vyšli 139€ jeden komplet. Nie je to málo, ale ako Zolike správne napísal, keď máš zmoknúť do nitky v Slovinsku, radšej si to kúpim a jazdím v pohode. V porovnaní s cenou Goretexovej bundy a nohavíc je to veľmi dobrý kompromis.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Oblečenie do dažďa Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oblečenie do dažďa   Oblečenie do dažďa I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Oblečenie do dažďa
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Oblečenie na zimu

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
V-STROM KLUB SLOVENSKO :: TECHNICKÁ PORADŇA :: Doplnky Outdoorové-
Prejdi na: