V-STROM KLUB SLOVENSKO
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

V-STROM KLUB SLOVENSKO

KOMUNITA MAJITEĽOV A PRIAZNIVCOV CESTOVNÝCH ENDÚR
 
DomovGalleryLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Prihlásenie
Užívateľ:
Heslo:
Prihlásiť automaticky pri ďalšej návšteve: 
:: Zabudli ste svoje heslo?
Posledná téma
» Comeback
startovanie - nejde obcas cerpadlo I_icon_minitimeSo 6 apríl 2024 - 12:50 pre Zolike

» MilankoDL odpočívaj v pokoji
startovanie - nejde obcas cerpadlo I_icon_minitimeUt 1 august 2023 - 21:17 pre vanas-v1

» Suzuki v strom 800 DL / 2023
startovanie - nejde obcas cerpadlo I_icon_minitimeSo 29 júl 2023 - 18:39 pre Slavo

» Jesenne stretnutie V-Strom CZ/SK
startovanie - nejde obcas cerpadlo I_icon_minitimeSt 7 jún 2023 - 19:51 pre Zolike

» Kam v roku 2023
startovanie - nejde obcas cerpadlo I_icon_minitimeSo 29 apríl 2023 - 11:48 pre Topol85

» Klubové nálepky 7x7cm
startovanie - nejde obcas cerpadlo I_icon_minitimeSt 11 január 2023 - 19:53 pre hruso25

» DL 1000
startovanie - nejde obcas cerpadlo I_icon_minitimeSt 6 júl 2022 - 10:01 pre tašan

» INFO
startovanie - nejde obcas cerpadlo I_icon_minitimeSt 6 júl 2022 - 9:57 pre tašan

» Sraz Vstromclub.sk
startovanie - nejde obcas cerpadlo I_icon_minitimeNe 7 marec 2021 - 10:34 pre Zolike

Naši partneri
01 SMF
01 SMF
01 SMF
apríla 2024
PoUtStŠtPiSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar

 

 startovanie - nejde obcas cerpadlo

Goto down 
+4
rikardo-123
Zolike
Henrich
peto543
8 posters
AutorSpráva
peto543

peto543


Počet príspevkov : 2
Mesto : bratislava

startovanie - nejde obcas cerpadlo Empty
OdoslaťPredmet: startovanie - nejde obcas cerpadlo   startovanie - nejde obcas cerpadlo I_icon_minitimePo 19 august 2013 - 23:03

Ahojte

som cerstvym majitelom V Strom 650 rv 2004. masinka je super... pojazdil som na nej cca tisic km , no predvcerom ma prekvapil tento problem :

pri otoceni klucika z polohy OFF do ON bezne nabehli budiky a ozval sa zvuk cerpadla take typicke "bzzzzzzz" a nasledne som mohol  startovat .... vcera sa mi stalo, ze cerpadlo sa neozvalo a nasledne neslo nastartovat(baterka toci bezproblemovo), motorka zahlasi chybu f1 a svieti cervena kontrolka.

ked vsak opat vypnem kluc do polohy off a znova otocim do ON, cca na druhy, treti pokus cerpadlo zabzuci a ja bezproblemov nastartujem.... tento problem sa odvcera opakuje takmer pri kazdom startovani motorky...pocas jazdy sa motorka aj vsetko sprava uplne normalne, motor nevynechava ani nic podobne ... problem je iba v tom uvodonom "natiahnuti" cerpadla.

nie som velmi technicky zdatny, ale z toho som usudil ze vadne cerpadlo asi nebude kedze pocas jazdy je vsetko ok... videl som ze tu na fore je dost skusenych uzivatelov, tak ak by mal dakto z vas tip cim by to mohlo byt budem vdacny...peto

ps. este doplnim ze strom ma nabehanych cca 50 000km ...
Návrat hore Goto down
Henrich

Henrich


Počet príspevkov : 330
Mesto : Malinovo

startovanie - nejde obcas cerpadlo Empty
OdoslaťPredmet: Re: startovanie - nejde obcas cerpadlo   startovanie - nejde obcas cerpadlo I_icon_minitimeNe 25 august 2013 - 10:22

Ahoj Peto
Je dost mozne ze cerpadlo je ok, len mas niekde zly elektricky kontakt.
Ak ti mozem poradit v servis manuale je na poslednej strane elektroschema celej motorky. Pozry sa kde je napojene cerpadlo a na co a iba prejdi kable a vycisti kontakty.
To by som skusal ako prve a az potom by som riesil funkcnost samotneho cerpadla.

Heno
Návrat hore Goto down
Zolike

Zolike


Počet príspevkov : 1363
Mesto : Galanta, Slovakia

startovanie - nejde obcas cerpadlo Empty
OdoslaťPredmet: Re: startovanie - nejde obcas cerpadlo   startovanie - nejde obcas cerpadlo I_icon_minitimeNe 25 august 2013 - 10:35

Heno dobre píšeš, tiež by som to skúsil pozriet ako prvé...začat od najjednoduchšej možnej veci...
Návrat hore Goto down
Henrich

Henrich


Počet príspevkov : 330
Mesto : Malinovo

startovanie - nejde obcas cerpadlo Empty
OdoslaťPredmet: Re: startovanie - nejde obcas cerpadlo   startovanie - nejde obcas cerpadlo I_icon_minitimeNe 25 august 2013 - 11:16

startovanie - nejde obcas cerpadlo DL650K7Wiring
Návrat hore Goto down
peto543

peto543


Počet príspevkov : 2
Mesto : bratislava

startovanie - nejde obcas cerpadlo Empty
OdoslaťPredmet: Re: startovanie - nejde obcas cerpadlo   startovanie - nejde obcas cerpadlo I_icon_minitimePi 30 august 2013 - 13:25

dakujem za reakcie, ano bude to zrejme kontakt, ked klucik otocim do polohy "ON"  pomaly tak to na 99% natiahne na 1x...
Návrat hore Goto down
rikardo-123

rikardo-123


Počet príspevkov : 211
Mesto : Šoporňa

startovanie - nejde obcas cerpadlo Empty
OdoslaťPredmet: Re: startovanie - nejde obcas cerpadlo   startovanie - nejde obcas cerpadlo I_icon_minitimePo 2 september 2013 - 23:31

je mozne ze spinavy kontakt....ale podla toho co popisujes mas vyprskanu spinačku......a to dosledkom ze sa moto vypina klucikom a nie vypinacom na rukoveti.........rozobrat,presmirglovat kontakty vystriekat kontoxom a musi ist dalej.....a vypinat moto vypinacom......chlast
Návrat hore Goto down
Zolike

Zolike


Počet príspevkov : 1363
Mesto : Galanta, Slovakia

startovanie - nejde obcas cerpadlo Empty
OdoslaťPredmet: Re: startovanie - nejde obcas cerpadlo   startovanie - nejde obcas cerpadlo I_icon_minitimeUt 3 september 2013 - 20:02

rikardo asi chcel napísat vypínat moto klúčikom..worshippy laught2
Návrat hore Goto down
rikardo-123

rikardo-123


Počet príspevkov : 211
Mesto : Šoporňa

startovanie - nejde obcas cerpadlo Empty
OdoslaťPredmet: Re: startovanie - nejde obcas cerpadlo   startovanie - nejde obcas cerpadlo I_icon_minitimePo 9 september 2013 - 12:03

zoli praveze nie......nie klucikom vypinat........na to je tam ten vypinac...cheers worshippy
Návrat hore Goto down
Zolike

Zolike


Počet príspevkov : 1363
Mesto : Galanta, Slovakia

startovanie - nejde obcas cerpadlo Empty
OdoslaťPredmet: Re: startovanie - nejde obcas cerpadlo   startovanie - nejde obcas cerpadlo I_icon_minitimePo 9 september 2013 - 18:02

Saaakra som to zle pochopil...takže ešte raz: moto vypínat vypinačom na to určeným je správne..worshippy
Návrat hore Goto down
marecek

marecek


Počet príspevkov : 591
Mesto : Bratislava

startovanie - nejde obcas cerpadlo Empty
OdoslaťPredmet: Re: startovanie - nejde obcas cerpadlo   startovanie - nejde obcas cerpadlo I_icon_minitimePo 9 september 2013 - 19:28

hm tak teraz neviem.. mne zasa mechanik tvrdil ze vypinat sa ma standartne klucom lebo tamto je krizovy vypinac a tie kontakty sa zvyknu skor opalit ako na spinacej skrinke.. 

hm to uz by asi chcelo len manual prestudovat kde je pisane nasledovne:


CTRL C CTRL V: 

Vypinac motora
Vypinac motora je vedla rukovati plynu. Ked je vypinac v polohe RUN, prevadzka je mozna. Ked je vypinac v polohe vypnute, prevadzka motora nie je mozna. Vypinac je v prvom rade urceny ako bezpecnostny alebo nudzovy vypinac a bezne by mal byt v polohe zapnute.


pekny vecer chlapci wave 
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

startovanie - nejde obcas cerpadlo Empty
OdoslaťPredmet: Re: startovanie - nejde obcas cerpadlo   startovanie - nejde obcas cerpadlo I_icon_minitimeUt 10 september 2013 - 8:30

Vždy vypínam s kľúčom, už 7. rok! A bez problémov winkle .
Návrat hore Goto down
Tolan

Tolan


Počet príspevkov : 577
Mesto : Hlohovec

startovanie - nejde obcas cerpadlo Empty
OdoslaťPredmet: Re: startovanie - nejde obcas cerpadlo   startovanie - nejde obcas cerpadlo I_icon_minitimeUt 10 september 2013 - 14:27

podla mna je uplne jedno cim vypinas, nejakych 12V predsa nemoze ohrozit normalny vypinac ani keby si startoval 100x denne po cely zivot....uz som o opalovani pocul podobne bludy...ja podobne zlyhania pripisujem skor neodbornymi zasahmi do elektriky a hlavne Wapkam...na aute sa tiez predsa nikdy nikomu neodpali spinacka a jazdi sa mnohonasobne viac...
Návrat hore Goto down
vladom

vladom


Počet príspevkov : 121
Mesto : PUCHOV

startovanie - nejde obcas cerpadlo Empty
OdoslaťPredmet: Re: startovanie - nejde obcas cerpadlo   startovanie - nejde obcas cerpadlo I_icon_minitimeSt 11 september 2013 - 21:02

Tolan napísal:
podla mna je uplne jedno cim vypinas, nejakych 12V predsa nemoze ohrozit normalny vypinac ani keby si startoval 100x denne po cely zivot....uz som o opalovani pocul podobne bludy...ja podobne zlyhania pripisujem skor neodbornymi zasahmi do elektriky a hlavne Wapkam...na aute sa tiez predsa nikdy nikomu neodpali spinacka a jazdi sa mnohonasobne viac...
 No az na to ze nejde o napatie ale o prud ;)

Aj na poistkach mas podstatny prud a nie napatie.

Uz som videl kopec ohorenych kontaktov a celych koncoviek na svetlach ked ludia menili 55W za 100W ;)

Kazdopadne ako spinacka aj vypinac by mal byt na to stavany.
Aj ked je mozne ze je to zatazene viac pridavnymi zariadeniamy, pridavne svetla, vyhrievane hefty (samozrejme ked su zapnute), dialkove svetla, abijanie GPS  ...
Ale zase to by sa nemalo casto stavat ze by pri vypinani bezalo vsetko naraz
Návrat hore Goto down
Tolan

Tolan


Počet príspevkov : 577
Mesto : Hlohovec

startovanie - nejde obcas cerpadlo Empty
OdoslaťPredmet: Re: startovanie - nejde obcas cerpadlo   startovanie - nejde obcas cerpadlo I_icon_minitimeŠt 12 september 2013 - 8:47

je pravda, ze v elektrike sa nevyznam a ano mas pravdu zalezi od prudu....podotazka...kolko myslis ze ide prudu cez spinac chcipaka alebo cez spinaciu skrinku? ...podla mna tak malo ze nema vyznam sa s tym zaoberat a o opalovani kontaktov nemoze byt ani rec....rovnako ako ludia narobia paniku s vyhrievaniami rukovati alebo s tou pridavnou trubou (stebel)...montoval som uz viac krat tieto veci a nikdy ziadny problem nebol...ide len o to urobit to spravne a vstrom a ine novsie motorky s tym nemozu mat ziadny problem ak maju v poriadku elektriku.
Ale ako som uz pisal...dolezitejsia je vlhkost ta dokaze narobit poopalovane kontakty, scernane kable a pod...
Návrat hore Goto down
Sponsored content





startovanie - nejde obcas cerpadlo Empty
OdoslaťPredmet: Re: startovanie - nejde obcas cerpadlo   startovanie - nejde obcas cerpadlo I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
startovanie - nejde obcas cerpadlo
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Občas strelí
» KRYT MOTORA PRE DL650
» nejde do otáčok
» nejde naštartovať po odpojení alarmu

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
V-STROM KLUB SLOVENSKO :: TECHNICKÁ PORADŇA :: Motor-
Prejdi na: