V-STROM KLUB SLOVENSKO

KOMUNITA MAJITEĽOV A PRIAZNIVCOV CESTOVNÝCH ENDÚR

DomovCalendarGalleryFAQHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Prihlásenie
Užívateľ:
Heslo:
Prihlásiť automaticky pri ďalšej návšteve: 
:: Zabudli ste svoje heslo?
Posledná téma
Počasie

Naši partneri
01 SMF
01 SMF
01 SMF
júla 2019
PoUtStŠtPiSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar

Share

Hrdzavá nádrž

Goto down 
AutorSpráva
Tomáš Rosenberg

Tomáš Rosenberg

Počet príspevkov : 8
Reputácia Reputácia : 1
Mesto : Plavé Vozokany

Hrdzavá nádrž Empty
OdoslaťPredmet: Hrdzavá nádrž   Hrdzavá nádrž I_icon_minitimeNe 10 august 2014 - 17:25

páni zase sa na vás obraciam s prosbou, pri kúpe som si nevšimol že som mal hrdzavú nádrž a neriešil som to až kým sa mi nevyskytol problém. pravdepodobne mi ani netesní výčko a natieklo mi do nádrže ktorá bola už aj tak hrdzavá trošku daždovej vody a rozhodol som sa že ju dám vyčistiť. chalan z motoservisu mi odporúčil, ževraj niekto čistí nádrže chemickou cestou... kyselinou alebo niečo podobné. máte s tým skúsenosti ? ... dík za info..
Návrat hore Goto down
turista

turista

Počet príspevkov : 93
Reputácia Reputácia : 2
Mesto : Žabokreky pri Martine

Hrdzavá nádrž Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrdzavá nádrž   Hrdzavá nádrž I_icon_minitimePo 11 august 2014 - 19:38

No ahoj. Tak ja som kedisi ocistil nadrz nasledovnym sposobom.
Nadrz som demontoval,nalial som tam benzinu cca 1L,potom som tam nasypal psenicu tak za 2 hrste,zavrel a sejkroval ako v bare na havaji.Potom som to vysypal a dokladne vyplachol.Znie to dost supacky ale pomohlo.odvtedy som nemal problem so zanasanim.Este mi ktosi radil namiesto psenice jemny strk,ale to mi prislo dost take brusne.
O chemickom cisteni som veru necul hmm 
Ale moze to lepsie ocistit steny nadrze affraid 
Tak trochu s mojho receptara salute  wave
Návrat hore Goto down
Tomáš Rosenberg

Tomáš Rosenberg

Počet príspevkov : 8
Reputácia Reputácia : 1
Mesto : Plavé Vozokany

Hrdzavá nádrž Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrdzavá nádrž   Hrdzavá nádrž I_icon_minitimePo 11 august 2014 - 21:49

ja som to spravil chemicky podľa návodu na nete. t.j. 2kg kyseliny citrónovej (normálna sáčková kyselina citrónová do čaju) 22l 100stupňovej vody zmiešať dokopy podľa návodu a naliať na noc do nádrže. hrdza zmyzla a nádrž je čistučká :) žiadne šejkovanie nebolo treba, stálo ma to asi tak 20minút zohrievania vody a 6€ za kyselinu citrónovú... skoro 20h čakania kým prebehla chemická reakcia, následné vypláchnutie benzínom a nádrž je čistučká :) kyselina mala asi 8% takže nič strašné na ruky a keďže je to potravinárska tak nebolo treba ani chemické doplnky ako rukavice a pod :) maximálna spokojnosť. návod som našiel na nete...
Návrat hore Goto down
turista

turista

Počet príspevkov : 93
Reputácia Reputácia : 2
Mesto : Žabokreky pri Martine

Hrdzavá nádrž Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrdzavá nádrž   Hrdzavá nádrž I_icon_minitimeUt 12 august 2014 - 10:39

yeah  :vstromak:
Návrat hore Goto down
Sponsored content

Hrdzavá nádrž Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrdzavá nádrž   Hrdzavá nádrž I_icon_minitime

Návrat hore Goto down

Hrdzavá nádrž
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
V-STROM KLUB SLOVENSKO :: TECHNICKÁ PORADŇA :: Technická pomoc-
Prejdi na: