V-STROM KLUB SLOVENSKO
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

V-STROM KLUB SLOVENSKO

KOMUNITA MAJITEĽOV A PRIAZNIVCOV CESTOVNÝCH ENDÚR
 
DomovGalleryLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Prihlásenie
Užívateľ:
Heslo:
Prihlásiť automaticky pri ďalšej návšteve: 
:: Zabudli ste svoje heslo?
Posledná téma
» Comeback
Meranie batérie v kľudovom stave... I_icon_minitimeSt 20 marec 2024 - 14:56 pre Easyrider

» MilankoDL odpočívaj v pokoji
Meranie batérie v kľudovom stave... I_icon_minitimeUt 1 august 2023 - 21:17 pre vanas-v1

» Suzuki v strom 800 DL / 2023
Meranie batérie v kľudovom stave... I_icon_minitimeSo 29 júl 2023 - 18:39 pre Slavo

» Jesenne stretnutie V-Strom CZ/SK
Meranie batérie v kľudovom stave... I_icon_minitimeSt 7 jún 2023 - 19:51 pre Zolike

» Kam v roku 2023
Meranie batérie v kľudovom stave... I_icon_minitimeSo 29 apríl 2023 - 11:48 pre Topol85

» Klubové nálepky 7x7cm
Meranie batérie v kľudovom stave... I_icon_minitimeSt 11 január 2023 - 19:53 pre hruso25

» DL 1000
Meranie batérie v kľudovom stave... I_icon_minitimeSt 6 júl 2022 - 10:01 pre tašan

» INFO
Meranie batérie v kľudovom stave... I_icon_minitimeSt 6 júl 2022 - 9:57 pre tašan

» Sraz Vstromclub.sk
Meranie batérie v kľudovom stave... I_icon_minitimeNe 7 marec 2021 - 10:34 pre Zolike

Naši partneri
01 SMF
01 SMF
01 SMF
marca 2024
PoUtStŠtPiSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar

 

 Meranie batérie v kľudovom stave...

Goto down 
3 posters
AutorSpráva
danfoss

danfoss


Počet príspevkov : 15
Mesto : Medzilaborce

Meranie batérie v kľudovom stave... Empty
OdoslaťPredmet: Meranie batérie v kľudovom stave...   Meranie batérie v kľudovom stave... I_icon_minitimeSt 22 október 2014 - 14:07

Pozdravujem!!!

Pred časom mi vybilo baterku... Bola nová používaná od začiatku sezóny... Keď som tam dal starú baterku, urobilo to tak isto... Baterku pri voľnobehu dobíja, takisto aj pri pridaní plynu... Všetko čo som mohol som skontroloval... Pri kľudovom stave som nameral medzi kostrou a - pólom na baterke odber 1,42 mA. Keď som poprosil kamaráta aby to isté spravil na svojom v-strome 650, nameral na svojej len 0,6 - 0,85 mA. Je to o polovicu menej ako na mojej :-( Neviem čo sa deje... Neviete mi poradiť  v čom je problém?
Návrat hore Goto down
vladom

vladom


Počet príspevkov : 121
Mesto : PUCHOV

Meranie batérie v kľudovom stave... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Meranie batérie v kľudovom stave...   Meranie batérie v kľudovom stave... I_icon_minitimeSt 22 október 2014 - 15:12

Podla mna ten odber je maly na to aby ti vybil baterku.

Vybilo ti ju pri stani alebo po jazde ?

Ja len preto ze mne nedavno odisiel stator - a prejavovalo sa to zo zaciatku tak ze niekedy pocas jazdy nedobijalo (mam taky jednoduchy merak napatia do 12V zasuvky) . Potom to nedobijalo coraz castejsie - az prestalo uplne - zhoreny stator.

Stator odmeras pomerne lahko - len je trocha problem rozpojit konektor za ramom - pri pravom kolene pri reglery. Treba odmerat jednak odpor medzi vsetkymi 3 zilami a aj STRIEDAVE napatie ake dava - cize na volnobeh cca 20V a pri 5000 ot. nad 60V - vsetky tri merania by mali ukazovat zhruba rovnako.
Návrat hore Goto down
danfoss

danfoss


Počet príspevkov : 15
Mesto : Medzilaborce

Meranie batérie v kľudovom stave... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Meranie batérie v kľudovom stave...   Meranie batérie v kľudovom stave... I_icon_minitimeSt 22 október 2014 - 15:31

Vybilo mi ju keď motorka stála asi 2 týždne.
Návrat hore Goto down
danfoss

danfoss


Počet príspevkov : 15
Mesto : Medzilaborce

Meranie batérie v kľudovom stave... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Meranie batérie v kľudovom stave...   Meranie batérie v kľudovom stave... I_icon_minitimeSt 22 október 2014 - 15:33

A ten rozdiel nedzi mojim meraním a kamaráta? Je možný taký rozdiel?
Návrat hore Goto down
vladom

vladom


Počet príspevkov : 121
Mesto : PUCHOV

Meranie batérie v kľudovom stave... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Meranie batérie v kľudovom stave...   Meranie batérie v kľudovom stave... I_icon_minitimeSt 22 október 2014 - 16:02

danfoss napísal:
A ten rozdiel nedzi mojim meraním a kamaráta? Je možný taký rozdiel?
No to ja neviem, nemas tam nieco domontovane ? Alarm, usb zasuvku na staly prud ... .. ?
Návrat hore Goto down
danfoss

danfoss


Počet príspevkov : 15
Mesto : Medzilaborce

Meranie batérie v kľudovom stave... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Meranie batérie v kľudovom stave...   Meranie batérie v kľudovom stave... I_icon_minitimeSt 22 október 2014 - 16:14

Mám tam 12V zásuvku a vyhrievané rúčky, ale všetko je priamo cez baterku. Odpojené či zapojené vždy rovnaký odber. Žeby to bolo v baterke?
Návrat hore Goto down
mode

mode


Počet príspevkov : 216
Mesto : Martin

Meranie batérie v kľudovom stave... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Meranie batérie v kľudovom stave...   Meranie batérie v kľudovom stave... I_icon_minitimePo 27 október 2014 - 7:42

1,4mA ti baterku nevybije....za dva týždne.
Skús zmerať napätie na baterke ked je pripojená k motorke.
1. ked je všetko vypnuté.
2. ked zapneš zapalovanie (svietia vtedy aj svetlá..)
3. ked naštartuješ na volnobeh
4. ked beži na 5tis/min
5. ked ju uplne odpojíš od motorky- to ale zmeraj až tak zo 30min po odpojení
potom to sem napíš. prsty_hore spravíme analýzu...kde je pes zakopany
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Meranie batérie v kľudovom stave... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Meranie batérie v kľudovom stave...   Meranie batérie v kľudovom stave... I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Meranie batérie v kľudovom stave...
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Vybytie batérie za 5min.

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
V-STROM KLUB SLOVENSKO :: TECHNICKÁ PORADŇA :: Technická pomoc-
Prejdi na: