V-STROM KLUB SLOVENSKO
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

V-STROM KLUB SLOVENSKO

KOMUNITA MAJITEĽOV A PRIAZNIVCOV CESTOVNÝCH ENDÚR
 
DomovGalleryLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Prihlásenie
Užívateľ:
Heslo:
Prihlásiť automaticky pri ďalšej návšteve: 
:: Zabudli ste svoje heslo?
Posledná téma
» MilankoDL odpočívaj v pokoji
Chladiaci system I_icon_minitimeUt 1 august 2023 - 21:17 pre vanas-v1

» Suzuki v strom 800 DL / 2023
Chladiaci system I_icon_minitimeSo 29 júl 2023 - 18:39 pre Slavo

» Jesenne stretnutie V-Strom CZ/SK
Chladiaci system I_icon_minitimeSt 7 jún 2023 - 19:51 pre Zolike

» Kam v roku 2023
Chladiaci system I_icon_minitimeSo 29 apríl 2023 - 11:48 pre Topol85

» Klubové nálepky 7x7cm
Chladiaci system I_icon_minitimeSt 11 január 2023 - 19:53 pre hruso25

» DL 1000
Chladiaci system I_icon_minitimeSt 6 júl 2022 - 10:01 pre tašan

» INFO
Chladiaci system I_icon_minitimeSt 6 júl 2022 - 9:57 pre tašan

» Sraz Vstromclub.sk
Chladiaci system I_icon_minitimeNe 7 marec 2021 - 10:34 pre Zolike

» budíky teploty a voltmeter na palubovke
Chladiaci system I_icon_minitimePo 8 február 2021 - 13:42 pre hruso25

Naši partneri
01 SMF
01 SMF
01 SMF
marca 2024
PoUtStŠtPiSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar

 

 Chladiaci system

Goto down 
5 posters
AutorSpráva
Malimez

Malimez


Počet príspevkov : 1
Mesto : Dlha nad Vahom

Chladiaci system Empty
OdoslaťPredmet: Chladiaci system   Chladiaci system I_icon_minitimeŠt 31 máj 2018 - 16:58

Zdravím:
Chcel by som poradiť, kde hľadať chybu a ako ju odstrániť.
Menil som sviečky na Suzuki dl 1000 r.v.2003 a aby som sa dostal k sviečke pod vodným chladičom tak ten som musel povoliť a aj na hadiciach prítok odtok na chladiči - samozrejme vytiekla voda.
Po výmene sviečok som chladič nahodil späť, vodu som dolial cez nalievaci otvor na chladiči.
Naštartoval som motorku a sledoval či bude cirkulácia vody a nič motorka sa pomali zohriala na tri paličky. Radšej som ju vypol. 
Kde mohol nastať problém?
Možno rozobrať termostat? a aký postup zvoliť?
Ďakujem za každú odpoveď
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný
Anonymous



Chladiaci system Empty
OdoslaťPredmet: Re: Chladiaci system   Chladiaci system I_icon_minitimeŠt 31 máj 2018 - 20:50

nie som odborník, myslím, že si mal nechať ešte zohriať aby sa otvoril termostat a potom ešte doliať. Nalievací otvor si nechaj otvorený, si myslím
Návrat hore Goto down
Arto69

Arto69


Počet príspevkov : 39
Mesto : Špačince

Chladiaci system Empty
OdoslaťPredmet: Re: Chladiaci system   Chladiaci system I_icon_minitimeNe 3 jún 2018 - 19:56

Skús sa na tom trochu povoziť nie moc aby si nezadrek ak náhodou. Ale ak 1000ka stojí na III sa zohreje raz dva a v takomto počasí ani nehovorím. Ešte  raz skús sa ľahko previesť aby dostal chladič vzduch
Návrat hore Goto down
radik

radik


Počet príspevkov : 12
Mesto : Vranov nad Topľou

Chladiaci system Empty
OdoslaťPredmet: Re: Chladiaci system   Chladiaci system I_icon_minitimePi 22 jún 2018 - 10:33

SKONTROLUJ CI SI  PRI MANIPULACII NEZALOMIL - NEZASKRTIL SPODNU PRIVODNU HADICKU. do vyrovnavacej nádobky nalej chladiacu aj do plna / neboj mas prepadovu hadičku a ak by jej bolo veľa vytlačí ju pod motorku.  A AJ DO CHLADIčA NA MAXIMUM. UROB CCA DO 10 KM A NAJMA POMALOU JAZDOU A PONAKLANAJ AJ MOTORKU NAPR. V ZAKRUTACH ABY VZDUCHOVE BUBLINY SA MOHLI PREMIESTNIT.  ak sa ti rozsvieti teplota na tri resp. aj štyri paličky NEVADI, hlavne si sleduj kontrolku prehriatia na palubnej doske. ak by sa rozsvietila IHNED zastav, vypni motor a počúvaj či sa rozbehol ventilátor. mal by bezat. PO SCHLADENí BY SA MAL SAM ZASTAVIť.  PO ODSTAVENI MOTORKY SKONTROLUJ VýšKU HLADINY VO VYROVNAVACEJ NARDžKE A UPRAV VýSKU HLADINY. A MAL BY SI MAL MAť AJ CHLADIč HORUCI, LEBO KED TERMOSTAT OTVORí PREPUSTI KVAPAILNU DO VELKEHO OKRUHU - DO CHLADIčA. AK JE CHLADIč STUDENý TAK JE TERMOSTAT ZAsEKNUTý CHYBNý A NEPREPUSTIL CHLADIACU DO CHLADIčA.
Návrat hore Goto down
Slavo3

Slavo3


Počet príspevkov : 1
Mesto : Košice

Chladiaci system Empty
OdoslaťPredmet: Re: Chladiaci system   Chladiaci system I_icon_minitimeSt 18 júl 2018 - 19:48

Nabudúce keď to budeš robiť, netreba odpájať vodné hadice. Stačí povoliť chladič a odtiahnúť ho smerom dopredu. Je to trochu babračka, ale dá sa to. Ak sa ti hreje na tri paličky na mieste, je to v pohode. Za studena otvor vyrovnávaciu nádržku, poriadne ju zohrej aby sa systém odvzdušnil, dolej vodu podľa potreby a zatvor.
Návrat hore Goto down
chrene

chrene


Počet príspevkov : 1
Mesto : Modra

Chladiaci system Empty
OdoslaťPredmet: Re: Chladiaci system   Chladiaci system I_icon_minitimeŠt 19 júl 2018 - 13:01

Musíš chladiaci systém odvzdušniť podľa servisného manuálu. Ak sa dobre pamätám, je potrebné odvzdušniť na viacerých miestach, aj priamo na vodnej pumpe. Nedolieva sa voda, ale chladiaca zmes, ktorá okrem iného maže vodnú pumpu.
Chyby termostatu by som pre túto chvíľu neuvažoval, keďže pred výmenou sviečky chladenie fungovalo.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Chladiaci system Empty
OdoslaťPredmet: Re: Chladiaci system   Chladiaci system I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Chladiaci system
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» scottoiler e-system
» Aky kufor pre platnu monolock system

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
V-STROM KLUB SLOVENSKO :: TECHNICKÁ PORADŇA :: Motor-
Prejdi na: