V-STROM KLUB SLOVENSKO
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

V-STROM KLUB SLOVENSKO

KOMUNITA MAJITEĽOV A PRIAZNIVCOV CESTOVNÝCH ENDÚR
 
DomovGalleryLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Prihlásenie
Užívateľ:
Heslo:
Prihlásiť automaticky pri ďalšej návšteve: 
:: Zabudli ste svoje heslo?
Posledná téma
» Comeback
prilba - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 20 marec 2024 - 14:56 pre Easyrider

» MilankoDL odpočívaj v pokoji
prilba - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 1 august 2023 - 21:17 pre vanas-v1

» Suzuki v strom 800 DL / 2023
prilba - Stránka 2 I_icon_minitimeSo 29 júl 2023 - 18:39 pre Slavo

» Jesenne stretnutie V-Strom CZ/SK
prilba - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 7 jún 2023 - 19:51 pre Zolike

» Kam v roku 2023
prilba - Stránka 2 I_icon_minitimeSo 29 apríl 2023 - 11:48 pre Topol85

» Klubové nálepky 7x7cm
prilba - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 11 január 2023 - 19:53 pre hruso25

» DL 1000
prilba - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 6 júl 2022 - 10:01 pre tašan

» INFO
prilba - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 6 júl 2022 - 9:57 pre tašan

» Sraz Vstromclub.sk
prilba - Stránka 2 I_icon_minitimeNe 7 marec 2021 - 10:34 pre Zolike

Naši partneri
01 SMF
01 SMF
01 SMF
marca 2024
PoUtStŠtPiSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar

 

 prilba

Goto down 
+16
marecek
Tolan
vladom
zbindo
Easyrider
kovo
MILANM
robob
milo
bruno75
Slavo
bajker
Zolike
Lubenko
lubo
mode
20 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2
AutorSpráva
marecek

marecek


Počet príspevkov : 591
Mesto : Bratislava

prilba - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: prilba   prilba - Stránka 2 I_icon_minitimePo 31 marec 2014 - 9:57

no tolan mam ale vazne obavy ze ten pinlock co je nahradeny povrchovou upravou antifogu tak nebude vecny.. mylsim ze v polkde sezony ta prekvapi.. to bola jedina vec co sa mi na tej prilbe na vystave nepacilo.. mimochodom to odvetranie vo vnutri je lepsie nez mnoho konkurencnych prilieb.. vazne velke vzduchove medzery vnutorneho priestoru.. s tym budes isto spokojny

marek..
Návrat hore Goto down
vladom

vladom


Počet príspevkov : 121
Mesto : PUCHOV

prilba - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: prilba   prilba - Stránka 2 I_icon_minitimePo 31 marec 2014 - 10:00

Ono aj nove PINLOCKy na Nolanky (vratane N90) su so silikonovym okrajom a plexi nedoskriabu.

Dalsia vec co sa mi nepaci je hmotnost - ta je asi este vyssia ako u N90 - a aj na nej mi uz vadi.

Ale inac za tu cenu vyzera velmi schopne, a pinlock sa da od progripu kupit aj nalepovaci - keby bolo treba do tej AGV.
Návrat hore Goto down
Tolan

Tolan


Počet príspevkov : 577
Mesto : Hlohovec

prilba - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: prilba   prilba - Stránka 2 I_icon_minitimePo 31 marec 2014 - 10:53

Vahovo su uplne rovnake...ale mozem zvazit doma.
Pinlok mozes mat aky chces doskriabe to aj tak...samozrejme som mal silikonovy.
Hej nalepovaci sa da, ked bude treba dokupim. Zatial sa to javi tak, ze na skle sa robi iba taka jemna rosa namiesto hmly, takze zatial to funguje, uvidim dokedy.

este som zabudol jednu vytku pre AGV: po okrajoch uplne nedolieha tesnenie stitu, to bude zrejme aj zdroj toho piskania...
Návrat hore Goto down
Tibi

Tibi


Počet príspevkov : 267
Mesto : Žilina

prilba - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: prilba   prilba - Stránka 2 I_icon_minitimePo 7 apríl 2014 - 19:45

Návrat hore Goto down
Tolan

Tolan


Počet príspevkov : 577
Mesto : Hlohovec

prilba - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: prilba   prilba - Stránka 2 I_icon_minitimePo 7 apríl 2014 - 21:36

za jednu C3 v dekore mam 3 slovom tri AGVcky ci nolanky  :)
Návrat hore Goto down
Tibi

Tibi


Počet príspevkov : 267
Mesto : Žilina

prilba - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: prilba   prilba - Stránka 2 I_icon_minitimePo 7 apríl 2014 - 22:40

Preto aj ja mam cistu bielu a polep mam svoj. Ale zas AGV nieje Schuberth  hmm a moje ceny su niekde inde ako predajne .
OK kazdemu co mu penazenka dovoli  winkle
prilba - Stránka 2 ?type=1&theater
https://www.facebook.com/584650771607267/photos/a.584665098272501.1073741828.584650771607267/635739463165064/?type=1&theater
Návrat hore Goto down
zbindo

zbindo


Počet príspevkov : 11
Mesto : Nitra

prilba - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: prilba   prilba - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 9 apríl 2014 - 13:17

Ahojte, tak nakoniec som zvolil Nolan N104 Classic v striebornej farbe, v Styxe vo Vrábloch za 259€. Musím dať palec hore  yeah  za ochotu a ústretovosť personálu v Styxe, lebo helmu som mohol vopred odskúšať na moto... .Sumarizácia po 500km - totálna spokojnosť. 
Super aerodynamika, hlavu mi už nápor vzduchu nepohadzuje zo strany na stranu ani pri jazde za autom, a s vyklopenou prednou časťou sa dá jazdiť aj mimo dedín. 
Dobre vymyslená slnečná clona, najprv som pindal nato že nie je dosť tmavá ale na druhej strane sa dá použiť aj za šera keď je prilba používaná ako Jetka.
Absolvoval som v nej asi 70km v slušnom lejaku a ani náznak zahmlievania alebo prepúšťania vody.
Čo sa týka hmotnosti - 1650g nie je až tak veľa oproti špičkovej C3 ktorá váži 1570g a cenovo je úplne inde.
Podľa mňa je N104 aj docela tichá, ani po dlhšej jazde nie som ohučaný.
Vetrák navrchu prilby pracuje super jediné mínus dávam za predný vetrák, ktorý neprivádza dostatočné množstvo vzduchu, dá sa to však kompenzovať zdvihnutím plexi do prvej polohy.
Návrat hore Goto down
vladom

vladom


Počet príspevkov : 121
Mesto : PUCHOV

prilba - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: prilba   prilba - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 9 apríl 2014 - 13:29

Co sa tyka predneho vetraku - celkovo na prilbach - tak to vacsinou nieje problem v prilbe ale v tom ze vacsina jazdi za plexi kde malo prudi vzduch.

Skus sa ked tak postavit do stupaciek aby si bol celou prilbou nad urovnou plexi a budu fungovat aj tie predne vetraky.
Návrat hore Goto down
zbindo

zbindo


Počet príspevkov : 11
Mesto : Nitra

prilba - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: prilba   prilba - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 9 apríl 2014 - 13:33

Vlastne máš pravdu, ten predok mám stále schovaný pod úrovňou štítu, dík za radu.
Návrat hore Goto down
Tolan

Tolan


Počet príspevkov : 577
Mesto : Hlohovec

prilba - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: prilba   prilba - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 9 apríl 2014 - 13:43

Porovnavat prilby za velkym stitom nie je uplne objektivne. Vtedy je dobra kazda prilba. Rozdiel nastane ked das stit dolu...vtedy citit kazdu zmenu v aerodynamike.
Návrat hore Goto down
Miklosxxx

Miklosxxx


Počet príspevkov : 38
Mesto : Dolný Kubín

prilba - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: prilba   prilba - Stránka 2 I_icon_minitimePo 16 marec 2015 - 21:18

Caute chlapi.

Chcem sa trosku aj ja informovat ohladom prilieb lebo uz je najvacsi cas zasadnut na tatosa a poobzerat sa po lepsiej prilbe.
Kupoval som pred par rokom u Zubora prilbicku lenze vtedy som ani netusil ze budem vlastnikom V stroma.Mal som ojazdenu XT 600 a prilbicka znacky Airoh za (120€)mi uplne vtedy postacovala.
Lenze teraz zacinam uz citit ze to neni ono.
Pri vecsej rychlosti zacina popiskovat uz aky taky vetrik a o zahmlievani ani nehovorim musim riadne pootvorit verandu aby sa nerosilo sklo.Neviem ci ja tak strasne funim alebo co.
Preto by som sa chcel poradit co by bolo rozumne kupit za priatelnu cenu.
Nerobym si velke naroky ked vidim vissie ze mate prilby za 300 400 a viac
Ja by som mal predstavu nieco oklo 150 mozno max 200ecok uz toto je pre mna dost velka suma.
Odklapacu nechcem aspon z tym nemam skusenosti mala by byt ticha a hlavne aby sa nerosila a mozno este ak by mala slnecnu clonu ale to neni az tak dolezite.
Za rady vam dakujem.Beach
Návrat hore Goto down
Tibi

Tibi


Počet príspevkov : 267
Mesto : Žilina

prilba - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: prilba   prilba - Stránka 2 I_icon_minitimePo 16 marec 2015 - 22:19

No do 200€ to prilba je nic moc ale este otazocka offroad alebo integrala  laught2
proti zahmlievaniu jednoznacne pinlock
HJC TR-1 slnecna clona cena 140.-€ az 160.-€ + pinlock
HJC FG-17 slnecna clona a pinlock cena 200.-€ az 240.-€
z HJC je toho váác :laught1:


Naposledy upravil Tibi dňa Po 16 marec 2015 - 22:30, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Miklosxxx

Miklosxxx


Počet príspevkov : 38
Mesto : Dolný Kubín

prilba - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: prilba   prilba - Stránka 2 I_icon_minitimePo 16 marec 2015 - 22:22

Jednoznacne integralu.
http://www.mxtech-eshop.cz/mxtech-eshop/eshop/20-1-PRILBY/0/5/27554-Motocyklova-prilba-SCORPION-EXO-500-AIR-SOLID-cerna-leskla
Asi taketo nieco
Kuknem Tie HJC ked ti pravdu poviem ani som o takej znacke nepocul.prosim nekamenovat worshippy
Návrat hore Goto down
Tibi

Tibi


Počet príspevkov : 267
Mesto : Žilina

prilba - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: prilba   prilba - Stránka 2 I_icon_minitimePo 16 marec 2015 - 22:38



Naposledy upravil Tibi dňa Po 16 marec 2015 - 22:44, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
vladom

vladom


Počet príspevkov : 121
Mesto : PUCHOV

prilba - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: prilba   prilba - Stránka 2 I_icon_minitimePo 16 marec 2015 - 22:41

No ja som chcel jedine vyklapacku - hlavne kvoli okuliarom.

Po vcelku dobrych recenziach (co sa tyka pohodli, hluku ..) som zohnal NOLAN N90 - da sa dokupit aj pinlock - ja som ju kupil za cca 4000 CZK + pinlock tusim okolo 20 EUR.
Návrat hore Goto down
Miklosxxx

Miklosxxx


Počet príspevkov : 38
Mesto : Dolný Kubín

prilba - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: prilba   prilba - Stránka 2 I_icon_minitimePo 16 marec 2015 - 22:56

Nechcem vyklapacku uz len skrz ze clovek hned zacne soplit ppri prefuknuti aspon ja.Skor sa priklanam k tej HJC fg17
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný
Anonymous



prilba - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: prilba   prilba - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 17 marec 2015 - 18:50

Miklasxxx, ak máš na moto turistické plexi, teda to čo máš v profile, tak by nemal byť problém, že ta bude ofukovať.
 Ja si na stromčeku neviem predstaviť jazdiť s integrálou v lete som bol už pár krát aj s otvorenou prilbou s plexi a pohoda. 
Kolko ludí, tolko chutí. Určite ber helmu s clonou
Návrat hore Goto down
rikardo-123

rikardo-123


Počet príspevkov : 211
Mesto : Šoporňa

prilba - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: prilba   prilba - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 17 marec 2015 - 19:48

tiez som toho nazoru ze prilbu urcite z clonou ,to je nezaplatitelna vec a ja urcite vyklapacku.teda rovno uz preklapacku...po novon nuuurim po shark evoline 3...
Návrat hore Goto down
Zolike

Zolike


Počet príspevkov : 1362
Mesto : Galanta, Slovakia

prilba - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: prilba   prilba - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 17 marec 2015 - 20:39

Za seba tiež možem napísat, že už si neviem predstavit jazdit na stromčeku s integrálou...Ako Pali píše, tiež jazdím cez leto s otvorenou vyklápačkou a slnečnou clonou a uplna pohoda...mám niečo cez 180cm a na origo štíte mám deflektor...a mám nolan-ku.
Návrat hore Goto down
Tibi

Tibi


Počet príspevkov : 267
Mesto : Žilina

prilba - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: prilba   prilba - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 17 marec 2015 - 21:53

Chlapci mam zakaznika co ma Goldving zo zvysenym plexi kde pri 80km/h dokonca ani nezaprsi a on chodi s integralou sice Schubeerth S2 ale za tym plxi sa ani steblo nepohne a on si nevie predstavit otvorenu prilbu koli prievanu hmm
Ja na mojom bawe chodim s vyklopenou prilbou dost casto hlavne ked popijam pivko pocas jazdy samozrejme nealko  :)
Návrat hore Goto down
pebro

pebro


Počet príspevkov : 15
Mesto : Hlohovec

prilba - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: prilba   prilba - Stránka 2 I_icon_minitimeŠt 19 marec 2015 - 17:46

Miklosxxx prilbu Skorpion EXo 500 pouzivam uz 4 roky a za mna max spokojnost.  yeah Ma slnecny stit, dofukovanie licnic, pripravu na intercom, je aj dost ticha. Jedine co uz ako starsia  prilba, sa mi docela dost zahmluje pri dlhsom dazdi. Ale to je zasa moja blbost, ze v nej nemam pin lock. scratch  Teraz chcem ist do nejakej enduro prilby, ktora ma navyse aj stit, co je vynikajuce proti ostremu rannemu slniecku, blatu, kamienkom atd. Stit mozes sundat a hned je z toho integralka. Ak by si mal zaujem aj o taku tak priblizne v tvojej cene je Airoh S5, Rocc 771, Richa RXA X-road. Do jednej z nich urcite pojdem, len musim vyskusat, ktora mi ako sadne na moj kokos :)
Dost bolo o tom popisane aj na cendure.
Návrat hore Goto down
Miklosxxx

Miklosxxx


Počet príspevkov : 38
Mesto : Dolný Kubín

prilba - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: prilba   prilba - Stránka 2 I_icon_minitimeŠt 19 marec 2015 - 23:26

Neviem si fakt predstavit ako by sa jazdilo v sklopke muchy atd. ina haved ale sto ludi sto chuti..
sprvoti som rozmyslal scorpio exo 500 ale HJC vyzera asi kvalitnejsia.
Ten orig. stit neni veru bohvie co, pri mojej 186 vyske mi perie vsetko do oci samozrejme bez prilby.asi by to chcelo nadstavit vyssie mozno neskor.
Jazdil som aj v enduro prilbe ale to isto by som nenasadil na hlavu uz skrz faciek co dava vietor ked ides za vecsim autom alebo kamiónom.
Asi to strihnem na Bystricu ku Zuborovi a nieco vyskusame ked bude teplejsie, len na nete to vy vyzera ze ma iba dve znacky Airoh a Naxa
Návrat hore Goto down
Sponsored content





prilba - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: prilba   prilba - Stránka 2 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
prilba
Návrat hore 
Strana 2 z 2Choď na stránku : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Prilba Uvex Enduro
» Prilba X-lite X-551 Adventure

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
V-STROM KLUB SLOVENSKO :: TECHNICKÁ PORADŇA :: Doplnky na moto-
Prejdi na: