V-STROM KLUB SLOVENSKO
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

V-STROM KLUB SLOVENSKO

KOMUNITA MAJITEĽOV A PRIAZNIVCOV CESTOVNÝCH ENDÚR
 
DomovGalleryLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Prihlásenie
Užívateľ:
Heslo:
Prihlásiť automaticky pri ďalšej návšteve: 
:: Zabudli ste svoje heslo?
Posledná téma
» Comeback
STAN  I_icon_minitimeSt 20 marec 2024 - 14:56 pre Easyrider

» MilankoDL odpočívaj v pokoji
STAN  I_icon_minitimeUt 1 august 2023 - 21:17 pre vanas-v1

» Suzuki v strom 800 DL / 2023
STAN  I_icon_minitimeSo 29 júl 2023 - 18:39 pre Slavo

» Jesenne stretnutie V-Strom CZ/SK
STAN  I_icon_minitimeSt 7 jún 2023 - 19:51 pre Zolike

» Kam v roku 2023
STAN  I_icon_minitimeSo 29 apríl 2023 - 11:48 pre Topol85

» Klubové nálepky 7x7cm
STAN  I_icon_minitimeSt 11 január 2023 - 19:53 pre hruso25

» DL 1000
STAN  I_icon_minitimeSt 6 júl 2022 - 10:01 pre tašan

» INFO
STAN  I_icon_minitimeSt 6 júl 2022 - 9:57 pre tašan

» Sraz Vstromclub.sk
STAN  I_icon_minitimeNe 7 marec 2021 - 10:34 pre Zolike

Naši partneri
01 SMF
01 SMF
01 SMF
marca 2024
PoUtStŠtPiSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar

 

 STAN

Goto down 
+8
Tolan
vlk
Milankodl
hoffman
Roman Jakub
hope
Easyrider
Slavo
12 posters
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

STAN  Empty
OdoslaťPredmet: STAN    STAN  I_icon_minitimeNe 6 február 2011 - 13:44

Prosím Vás o radu pri výbere konkrétne stanu (ak viete aj s cenou)

požiadávky:
- mal by byť samostatne stojaci - čo mi umožní aj postavenie stanu na asfalte
- stan len pre 2 osoby


Nejak som mal smolu pri kúpe stanov za posledné 2 sezóny tak teraz si radšej
nechám poradiť.


Ďakujem

Slavo
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

STAN  Empty
OdoslaťPredmet: Re: STAN    STAN  I_icon_minitimeNe 6 február 2011 - 16:04

Ja som si vlani do Álp kúpil stan zn. HUSKY click
Možno si ho pamätáš, mal som ho aj na V-Strom zraze v Maďarsku click . Maximálne spokojný. Ty ale taký veľký nepotrebuješ ale čo sa týka kvality tejto značky, tak môžem len odporučiť. Samozrejme aj v LOUIS nájdeš krásne stany a aj lacnejšie ale pre mňa bolo hlavné aby bol čo najviac vode odolný a samozrejme aj váha. Stan predsa nekupujem na jednu sezónu a napr. v Alpách ale hocikam pôjdeš, vždy musíš rátať aj s poriadnym lejákom.
Ja som stan kupoval tu click . Vyšlo ma to lacnejšie ako cez predajne husky.
Návrat hore Goto down
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

STAN  Empty
OdoslaťPredmet: Re: STAN    STAN  I_icon_minitimeNe 6 február 2011 - 19:54

parada, diky Feri yeah
Návrat hore Goto down
hope

hope


Počet príspevkov : 114
Mesto : se

STAN  Empty
OdoslaťPredmet: Re: STAN    STAN  I_icon_minitimeNe 6 február 2011 - 22:38

Ahoj Slavo.
Vlastním stan FERRINO Australis 3.
Je pre tri osoby, ale aj keď cestuješ sám, tak sa ti v stane zíde viacej miesta na odkladanie.
Tento stan má predsienku na kufre a čo je jeho najväčšia výhoda, dá sa zbaliť aj rozbaliť v nepriaznivom počasí bez toho, aby ti napršalo do vnútorného stanu. Je pomerne ľahký a rozloženie a zloženie je otázkou pár minút.
Posielam ti náhodný odkaz na tento stan, aby si si vedel spraviť predstavu ako vyzerá a zhruba koľko stojí.

http://www.trekshop.cz/stany-pro-3-osoby/stan-ferrino-australis-3-red-celovka-zdarma/

ešte jedno video

Ten vnútorný stan sa nemusí rozoberať, pretože je upevnený na vonkajšom stane z vnútra a nie na konštrukcii.

https://www.youtube.com/watch?v=3-EshTu9VGI
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

STAN  Empty
OdoslaťPredmet: Re: STAN    STAN  I_icon_minitimePo 7 február 2011 - 8:00

Presne ako hope píše, ja som sa tiež rozhodol pre stan s vonkajšou konštrukciou. Mal som už aj dvojplášťový stan s vnútornou konštrukciou ale pri vetre to boli nervy natiahnuť vonkajší plášť. S touto vonkajšou konštrukciou len nasunieš tyče a postavíš stan v celku. Je to obrovská výhoda v daždi alebo vo vetre. A tá predsieň sa ti veru zíde. Ja väčšinou cestujem so svojou polovičkou a pre nás dvoch ten 3 miestny stan je ideál.
Výber stanov máš obrovský. Ale ako ťa poznám, ty určite nechceš stan len na krásne, slnečné víkendy. Preto mal by si hľadať stan s vonkajšou konštrukciou a s vysokou vodeodolnosťou, pre dve osoby, podľa možnosti s predsienkou. Taká predsienka ti poslúži napr. aj na to aby si v suchu uvaril kávu či čaj, kým vonku prší.
A ešte jedna dôležitá informácia a to cirkulácia vzduchu v stane. Môj starý stan, ktorý som bez výčitiek svedomia vymenil, nemal vetráky, tak aj keď vonku nepršalo, ráno stačilo náhodne buchnúť do plášťa a už si bol celý mokrý.
Informácii máš dosť, pre značku sa rozhodni :).
Návrat hore Goto down
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

STAN  Empty
OdoslaťPredmet: Re: STAN    STAN  I_icon_minitimePo 7 február 2011 - 9:26

Dakujem Vam, takto si predstavujem pomoc - vlastne skusenosti, odporucania.

Urcite si vyberiem z toho co ste mi odporucili yeah

club
Návrat hore Goto down
Roman Jakub

Roman Jakub


Počet príspevkov : 128
Mesto : Beroun (Czech Republic)

STAN  Empty
OdoslaťPredmet: Re: STAN    STAN  I_icon_minitimePo 7 február 2011 - 15:45

Já teď řeším podobné dilema.
Zaujal mě tenhle stan:
http://www.boll.cz/index.php?cmd=page&type=52&productID=109&productType=3&categoryID=22

Je malý, skladný, líbí se mi jeho konstrukce (tvar trochu jako jurta) - využiješ prostor. Samonosný.
Potřebuju se na něj jenom podívat na živo.
Návrat hore Goto down
hoffman

hoffman


Počet príspevkov : 79
Mesto : Galanta

STAN  Empty
OdoslaťPredmet: Re: STAN    STAN  I_icon_minitimePi 11 február 2011 - 8:40

nemate nahodou skusenosti s tymto stanom,rad by som ho kupil,
ale potreboval by som poradit,myslim že ma vonkajšiu konštrukciu,
no ale vela o tom nie je napisane.Dík
http://www.exisport.com/sk/produkt/447938-EXItrek-Sadin
A ked sme už pritom tak by ste mohli poradit aj so spacakom,
myslim že mne by to stačilo cez velke zimy to ajtak nebudem použivat.
http://www.exisport.com/sk/produkt/447872-EXItrek-Erix
Návrat hore Goto down
Milankodl

Milankodl


Počet príspevkov : 339
Mesto : Bratislava

STAN  Empty
OdoslaťPredmet: Re: STAN    STAN  I_icon_minitimeSo 12 február 2011 - 13:16

diskusia na WWW.cenduro.sk-výber stanu-doporučte.
Návrat hore Goto down
vlk

avatar


Počet príspevkov : 9
Mesto : Myjava

STAN  Empty
OdoslaťPredmet: Re: STAN    STAN  I_icon_minitimePo 21 február 2011 - 17:48

za mna:som dlhorocnym vlastnikom stanu husky, je to jedna zo znaciek kde je kvalita adekvatna cene, takze aj na 2oj tyzdnove expedicie je dostatocna a cena nezruinuje penazenku
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

STAN  Empty
OdoslaťPredmet: Re: STAN    STAN  I_icon_minitimePo 18 február 2013 - 14:14

Stan aj pre jazdca aj pre motocykel. A pritom to váži iba 5,44 kg:
LoneRider click
Návrat hore Goto down
Roman Jakub

Roman Jakub


Počet príspevkov : 128
Mesto : Beroun (Czech Republic)

STAN  Empty
OdoslaťPredmet: Re: STAN    STAN  I_icon_minitimePo 18 február 2013 - 14:31

Ty jo. Fakt jsi do toho šel? Asi s ohledem na plánovanou cestu do Norska, že? To jsem zvědav, jak s ním budeš spokojený. Až ho prověříš, těším se na zkušenosti.
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

STAN  Empty
OdoslaťPredmet: Re: STAN    STAN  I_icon_minitimePo 18 február 2013 - 14:42

Roman, nie, nemám ten stan. Len sa my zdal byť veľmi zaujímavý a prekvapila ma jeho hmotnosť vzhľadom k veľkosti. Ale aj tá veľkosť po zbalení je super.
Dal som to sem ako zaujímavosť pre outdoorových nadšencov. Ale máš pravdu, ja tiež zháňam nový stan na Nordkapp. To čo mám, Husky Felen, je výborný ale po Turecku už viem, že na takéto cesty potrebujem niečo menšie, ľahšie. Teraz pokukávam po ZAJO FOX click alebo po TRIMM Phantom click , kde ma však odrádza tá cena, aj keď viem, že kvalita niečo stojí a tam cenu dvíha tá silikonizácia.
Návrat hore Goto down
Roman Jakub

Roman Jakub


Počet príspevkov : 128
Mesto : Beroun (Czech Republic)

STAN  Empty
OdoslaťPredmet: Re: STAN    STAN  I_icon_minitimePo 18 február 2013 - 16:52

Aha. Tak jsem to nějak popletl :-). No stan to je těžká volba. Já tuto konstrukci nemám moc rád, protože se to musí prostě kolíkovat. Kamarád teď kupoval http://www.hanibal.cz/stany/expedicni-stany/10978-hilleberg-allak/
No, ale to je malinko jiná liga. Uznávám. Zase když jsem to viděl na vlastní oči, asi je to fakt na furt :-).
Není nad to si to ošahat a prohlídnout na živo. Zajdi někam do outdoor obchodu, kde ti to rozbalí a postaví. Hodně štěstí, ať sáhneš pro ten správný.
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

STAN  Empty
OdoslaťPredmet: Re: STAN    STAN  I_icon_minitimePo 18 február 2013 - 17:33

V Čechách máte výstavu stanov. Je to super vec. Naozaj nie je nič lepšie ako si to pozrieť na vlastné oči.
Návrat hore Goto down
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

STAN  Empty
OdoslaťPredmet: Re: STAN    STAN  I_icon_minitimePo 18 február 2013 - 17:37

tak stan za 20tis ceskych by som urcite nekupil. to by som musel mat na to strasne silny dovod
a asi aj sponzorov..

feri, ved si 3 tyzdne videl moj stan, poznas ho dokonale, nema chybu. Je to Husky, kvalita...

Ak mozem poradit, ak chces kupovat, kupuj zeleny ako mam ja. splynies s okolim, co pomoze
bezpecnosti. co oko nevidi, ruka neukradne... Pripadne ti na cestu dam moj a potom mi ho
vratis. Ja mam este ten na hovno z louisa takze neni problem...
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

STAN  Empty
OdoslaťPredmet: Re: STAN    STAN  I_icon_minitimePo 18 február 2013 - 17:46

Slavo, viem a stále platí, že keď ti nebude chýbať, tak si ho požičiam. Ja si stany obzerám do budúcna, lebo nemôžem si stále požičať a ten môj, aj keď je dobrý, sám vieš aké problémy som s ním mal v Turecku. Je proste veľký (3-4 miestny) a na divoko nemáš stále ideálne podmienky pre tak veľký stan.
Všetko to závisí od toho, ako na tom budem s financiami. Ak sa si ešte budem môcť dovoliť, tak si kúpim vlastný, ktorý využijem aj v budúcnosti, ak nie, tak si požičiam od teba, ako sme sa dohodli.
Návrat hore Goto down
Roman Jakub

Roman Jakub


Počet príspevkov : 128
Mesto : Beroun (Czech Republic)

STAN  Empty
OdoslaťPredmet: Re: STAN    STAN  I_icon_minitimeUt 19 február 2013 - 11:32

Jenom k tomu stanu. Vím, že je to spousta peněz. Ale zase za ty peníze si kupuješ mimo 5ti letou záruku, pozáruční servis, špičkové materiály a do detailu promyšlený stan.
Vím, že dovolenou vydržíš i ve stanu za tisíc korun, ale tady je spousta vychytávek. Jenom co jsem postřehl.
- stan má plachtu pod podlážku. Je integrovaná. Nemásíš jí natahovat. Prostě jí sbalíš se stanem.
- nepotřebuješ jediný kolík. Pouze v momentě kdy je opravdu silný vítr. Jinak stan celý stojí bez kolíků.
- vynikající odvětrávání. To je kombinace materiálů samozřejmě. Není nic horšího, než se ve velké zimě vzbudit ve vlkhém stanu, protože neodvětrává
- velké vchody (zip do oblouku) - zaroveň do nich ale nenaprší. Stan je postaven tak, že do nich prostě neteče.
- je poměrně vysoký a hlavně je stavěn tak, že nejdřív jde nahoru a až pak ke středu. Nejsi tedy obrán o místo na krajích stanu. Dobře se v něm převlíká, je místo na balení karimatek i v dešti například
- když leje, dá se prostě po vyndání tyček celý zabalit. Nemáš tak vnitřek vůbec mokrý.
- reálná životnost při zachování vlastností tohodle stanu je prostě minimálně deset let. Pak už to tak draze nevyjde.
Ale jak říkám. Je to strašně peněz, je to pro člověka, který to myslí s cestováním vážně a samozřejmě si to může dovolit koupit. Pro mě je to pořád hodně drahý, ale dokážu si představit, že až mi umře můj stan (musí ještě tak pět let vydržet), že se prostě po něčem takovém rozhlédnu.
P.S. já sepsal jenom co jsem postřehl když jsem to viděl postavený v obchodě a bavil jsem se s prodavačem. Zajímavé bude určitě nějaká zkušenost po sezóně v něm.
Návrat hore Goto down
Roman Jakub

Roman Jakub


Počet príspevkov : 128
Mesto : Beroun (Czech Republic)

STAN  Empty
OdoslaťPredmet: Re: STAN    STAN  I_icon_minitimeUt 19 február 2013 - 11:34

Jenom doplním. Já používám tenhle: http://www.boll.cz/index.php?cmd=page&type=52&productID=109&productType=3&categoryID=22


Stál mě cca 5.000,- a jsem s ním fakt spokojen.
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

STAN  Empty
OdoslaťPredmet: Re: STAN    STAN  I_icon_minitimeUt 19 február 2013 - 11:46

Roman, nebol si už náhodou na nejakej výstave stanov, ktoré máte každoročne v Letňanoch?
Zaujal ma ešte stan Pinguin Aero 2 click . Vyzerá to na kópiu MSR Hubba Hubba click . Aj ten tvoj vyzerá podobne ale 3 miestny stan už mám a som spokojný. Teraz ma zaujíma malý 2 miestny na cesty bez ľadvinky. 1 miestny nechcem lebo potrebujem ten + priestor pre šaty, tankvak a pod.
Návrat hore Goto down
Roman Jakub

Roman Jakub


Počet príspevkov : 128
Mesto : Beroun (Czech Republic)

STAN  Empty
OdoslaťPredmet: Re: STAN    STAN  I_icon_minitimeUt 19 február 2013 - 11:51

Nebyl. Měl jsem to v plánu, ale nikdy jsem se tam nedostal. A když jsem stan potřeboval, vždycky se to nějak rychle vyřešilo :-). Pinguinu bych se nebal. Měl jsem ho asi sedm let. Pak začal mít problémy při dešti. Jak podlážka, tak střecha. Nicméně ikdyž jsem po záruce potřeboval vyměnit zip, který se rozbil, nic nebyl problém. Jsou ochotní.
Když jsem se potřeboval podívat na stan, zašel jsem do svého oblíbeného outdoorového obchodu a tam ti jakýkoliv stan na počkání postaví.
Ta výstava nebývá úplně špatná, často se tam ke konci dají koupit vystavované kusy za opravdu dobré ceny. Když přijedeš, tak tě ubytuju ;-)
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

STAN  Empty
OdoslaťPredmet: Re: STAN    STAN  I_icon_minitimeUt 19 február 2013 - 12:01

Tak to si ma potešil s tou značkou Pinguin. Tá konštrukcia ma zaujala už pri MSR Hubba Hubba. Viem že ešte Ferrino vyrába s takou konštrukciou Chaos 2.
Ďakujem za ponuku, dám vedieť.
Ešte stále môžem využiť aj Slavovu veľkorysú ponuku, že mi na tie 3 týždne požičia jeho novučičký 2 miestny stan a ušetrené peniaze môžem minúť na Nordkapp-e ale do budúcna budem tak či tak potrebovať svoj vlastný.
Návrat hore Goto down
Roman Jakub

Roman Jakub


Počet príspevkov : 128
Mesto : Beroun (Czech Republic)

STAN  Empty
OdoslaťPredmet: Re: STAN    STAN  I_icon_minitimeUt 19 február 2013 - 12:04

Nabídka Slava je samozřejmě lákavá :-). Jinak ale pamatuj na to, že v momentě kdy pojedeš na dovolenou i s ženou, tak bych ti mohl být ten Pinguin malej. Dva lidi a věci na moto. Vím. Dá se to dát do předsíňky, ale já radši věci ve stanu. Bez brouků, vody a vlhka :-)
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

STAN  Empty
OdoslaťPredmet: Re: STAN    STAN  I_icon_minitimeUt 19 február 2013 - 12:06

Je mi to jasné. Preto som písal, že na cesty s ľadvinkou máme 3 miestny stan. Tento menší potrebujem iba pre seba a svoje veci na potulky v sólo.
Návrat hore Goto down
Tolan

Tolan


Počet príspevkov : 577
Mesto : Hlohovec

STAN  Empty
OdoslaťPredmet: Re: STAN    STAN  I_icon_minitimeSt 20 február 2013 - 19:41

Feri najvyssia rada od husky...
http://www.huskysk.sk/stan-extreme-flare-3os-zelena-d119.html
je 3 miestny a zmesti sa do polky mensieho bocneho kufra....je to expedicny model s vonkajsou konstrukciou takze sa da stavat aj v dazdi a trva to naozaj chvilku, co sa tyka velkosti je to sice trojka ale v reale max dvaja...a pre jedneho nabaleneho motorkara idealny....da sa zohnat do 200€.

otestoval som ho na elefantene a zimu zvlada perfektne, rovnako aj teplo v lete, ma vyborne riesene odvetranie.
Návrat hore Goto down
kixo

kixo


Počet príspevkov : 62
Mesto : Hlohovec

STAN  Empty
OdoslaťPredmet: Re: STAN    STAN  I_icon_minitimeSo 23 február 2013 - 14:48

AHOJ Slavo ak si este nekupil ten stan mam možnost kupovat v Husky za dobre zlavy su to moji zakaznici, Ak si vyberieš typ ohlas sa a ja o objednam budeš spokojny
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

STAN  Empty
OdoslaťPredmet: Re: STAN    STAN  I_icon_minitimePi 22 marec 2013 - 21:29

Takže nový, novučičký stan už mám doma. Moja voľba padla na 1-2 miestny tunelový stan od Slovenskej firmy ZAJO: Zajo Fox
Otestujem si ho na mojej ceste na Nordkapp. Tam teda dostane zabrať. Nie že by ma tešilo daždivé počasie ale žiaľ v Škandinávskych krajinách sa stáva že z 10 dní 9 prší.
Návrat hore Goto down
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

STAN  Empty
OdoslaťPredmet: Re: STAN    STAN  I_icon_minitimeSo 23 marec 2013 - 4:15

som rad ze si si vybral zelenu yeah

vyzera jednoducho, prakticky a je lahky. Gratulujem Ferino yeah
Návrat hore Goto down
lubo

avatar


Počet príspevkov : 305
Mesto : Piešťany

STAN  Empty
OdoslaťPredmet: Re: STAN    STAN  I_icon_minitimeSo 23 marec 2013 - 6:50

Pane předsedo, čo nemôžu spávať??????? kava
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

STAN  Empty
OdoslaťPredmet: Re: STAN    STAN  I_icon_minitimeSo 23 marec 2013 - 6:55

Slavo, ešte raz veľká vďaka že si mi ponúkol na tú moju cestu ten svoj stan ale strašne by ma trápilo, keby náhodou sa mu niečo stalo. Náhoda je blbec.
A vlastný je vlastný. A dostal som ho ako darček k narodeninám, takže nezaťažil to ani môj rozpočet.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





STAN  Empty
OdoslaťPredmet: Re: STAN    STAN  I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
STAN
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» predam stan pinguin summit 2

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
V-STROM KLUB SLOVENSKO :: TECHNICKÁ PORADŇA :: Doplnky Outdoorové-
Prejdi na: