V-STROM KLUB SLOVENSKO

KOMUNITA MAJITEĽOV A PRIAZNIVCOV CESTOVNÝCH ENDÚR

DomovGalleryHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Prihlásenie
Užívateľ:
Heslo:
Prihlásiť automaticky pri ďalšej návšteve: 
:: Zabudli ste svoje heslo?
Posledná téma
Počasie

Naši partneri
01 SMF
01 SMF
01 SMF
novembra 2019
PoUtStŠtPiSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar

Share

progresívne pružiny

Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2
AutorSpráva
vladom

vladom

Počet príspevkov : 118
Reputácia Reputácia : 8
Mesto : PUCHOV

progresívne pružiny - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny - Stránka 2 I_icon_minitimePo 17 marec 2014 - 8:33

Tolan napísal:
Tiez si myslim, ze to je uplne jedno ale padlo vela roznych argumentov ci hore ci dole a mne sa zdal najrozumnejsi ten z neodpruzeneo hmotou dalej od kolesa.
 Dik
Moze byt, ale aj tak si myslim ze ten rozdiel hmoty voci zvysku je uplne zanedbatelny.
Návrat hore Goto down
kovo

kovo

Počet príspevkov : 28
Reputácia Reputácia : 1
Mesto : Pezinok

OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny - Stránka 2 I_icon_minitimePo 17 marec 2014 - 10:36

Nie som prvy majitel. Tu prikladam link z ceskeho fora:
http://www.vstromklub.cz/forum/30-technicke-dotazy-a-eeni-problem-motorky/30627-vymena-oleje-v-tlumicich?start=30 je tam obrazok ktory pridal Kedaros
progresívne pružiny - Stránka 2 P4031284
, tak isto vyzera aj moja pruzina. Davnejsie som niekde cital, ze Vstrom ma vpredu uz v zaklade progresy. Je tu niekto kto to mal rozobrate a ma celu pruzinu rovnomerne zvinutu po  celej dlzke? Dost ma to zaujima, idem to v blizkej dobe skladat ak tam nemam originaly, tak tomu budem musiet prisposobit aj objem oleja..

Naposledy upravil kovo dňa Po 17 marec 2014 - 10:56, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
kovo

kovo

OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny - Stránka 2 I_icon_minitimePo 17 marec 2014 - 10:43

Toto som nasiel na motorkaroch:

"U V-Strom650 modelu K6 r.v.2006 jsou progresivní pera originál ale jsou moc měkká.

progresívne pružiny - Stránka 2 125045_Progress

Olej 7,5 vyrábí Wilbers a tam jsem to užití kdysi četl pro jejich progresivní pera určená přímo pro Stroma 650

Množství oleje se mění podle použitých pružin každý vyrobce má určeno malinko jinak, a měří se výška hladiny při stlačené vidlici bez pera."
Návrat hore Goto down
rikardo-123

rikardo-123

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 3
Mesto : Šoporňa

OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny - Stránka 2 I_icon_minitimePo 17 marec 2014 - 11:01

kovo...ja som mal povodne a boli rovnomerne vynute na FB mam aj foto je tam vid rozdiel...a  oleja tam ide 20 cm od vrchu tlmica.....meria sa to bez pruzin a pri uplnom stlaceni vidly  a co sa tyka ako otocit pruziny.....vyrobca aspon u hyperpro uvadza hustejsim vynutim hore
.......ale ak mas okolo toho dilemu skus si zlozit jeten tlmic z vinutim hore a druhy dole,zloz ich a uz na zemi volnym stlacenim len o zem zistis rozdiel
Návrat hore Goto down
kovo

kovo

OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny - Stránka 2 I_icon_minitimePo 17 marec 2014 - 11:12

Len ci su aj na 650ke originaly rovnomerne vinute.. Cital som si o tom uz na par forach a tam tiez pisali hustejsim dolu (aj o tom ze su v originale na jednej strane hustejsie), preto ked som si svoje rozobral a boli hustejsim dolu, tak som to bral ako spravne. Mam z toho teraz len dilemu  laught2
Návrat hore Goto down
Tolan

Tolan

Počet príspevkov : 577
Reputácia Reputácia : 17
Mesto : Hlohovec

OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny - Stránka 2 I_icon_minitimePo 17 marec 2014 - 11:15

Rikardo, DL650 ma progresy az po liftingu od 2007 myslim.

rikardo-123

Počet príspevkov : 211
Mesto : Šoporňa

OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny - Stránka 2 I_icon_minitimePo 17 marec 2014 - 11:26

Tolan, je to mozne ze uz do novych modelov davaju progresy to si nedovolim hovorit ze nie lebo ozaj neviem..(teda uz viem)  worshippy ......ja som menil za hyperpro a povodne boli rovnomerne vynute.....a teda vyrobcom odporucane bolo davat tie progresy hustejsie vynutim hore.ale zrejme asi zalezi od vyrobcu
Návrat hore Goto down
kovo

kovo

OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny - Stránka 2 I_icon_minitimeSo 22 marec 2014 - 0:50

Tak som to dnes zlozil, dal som to tym hustejsim vinutim nadol  cheers . http://www.suzukisv.cz/gallery/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=11591 pozrite bod 25 na konci clanku  winkle  Vymenil som puzdra, olej, gufera a prve pocity z pruzenia samotneho teleskopu super. Zajtra to nahodim a konecne sa pojdem trochu previezt, ked pocasie dovoli
Návrat hore Goto down
Tomin1

Tomin1

Počet príspevkov : 23
Mesto : Nitra

OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 19 apríl 2017 - 21:58

Caute, neviete kde by sa dali zohnat progresivne pruziny na stroma 05 za rozumnu cenu?
Nemyslim tym cenu 150€. Dakujem
Návrat hore Goto down
Tomin1

Tomin1

Počet príspevkov : 23
Mesto : Nitra

OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny - Stránka 2 I_icon_minitimeŠt 20 apríl 2017 - 17:07

Aj ste davali vyrabat tie pruziny? či?
Návrat hore Goto down
barvajs

barvajs

Počet príspevkov : 12
Reputácia Reputácia : 0
Mesto : Trutnov, ČR

OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny - Stránka 2 I_icon_minitimePi 3 máj 2019 - 18:52

Trochu to tady oživím. Před lety jsem měnil pružiny u 07. Byly tam progresy. Dával jsem lineární od Ohlins, tenkrát cca 2200,-. Rozdíl to byl jako nebe a dudy. Po pár týdnech jsem pak měnil i zadek, kompletní tlumič Hyperpro s regulací rychlé a pomalé komprese a odskoku. Cena v "akci" cca 16000 Kč v Bikerscrown. Ten je momentálně na repasu. Po první jarní vyjížďce začal téct. Ale má nárok po tom kde jsem mu vude dával zabrat v offroadu atd. Cena repasu něco přes 3000 Kč
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny - Stránka 2 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down

progresívne pružiny
Návrat hore 
Strana 2 z 2Choď na stránku : Previous  1, 2

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
V-STROM KLUB SLOVENSKO :: TECHNICKÁ PORADŇA :: Podvozok. brzdy-
Prejdi na: