V-STROM KLUB SLOVENSKO
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

V-STROM KLUB SLOVENSKO

KOMUNITA MAJITEĽOV A PRIAZNIVCOV CESTOVNÝCH ENDÚR
 
DomovGalleryLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Prihlásenie
Užívateľ:
Heslo:
Prihlásiť automaticky pri ďalšej návšteve: 
:: Zabudli ste svoje heslo?
Posledná téma
» Comeback
Ako zazimovať motorku I_icon_minitimeSo 6 apríl 2024 - 12:50 pre Zolike

» MilankoDL odpočívaj v pokoji
Ako zazimovať motorku I_icon_minitimeUt 1 august 2023 - 21:17 pre vanas-v1

» Suzuki v strom 800 DL / 2023
Ako zazimovať motorku I_icon_minitimeSo 29 júl 2023 - 18:39 pre Slavo

» Jesenne stretnutie V-Strom CZ/SK
Ako zazimovať motorku I_icon_minitimeSt 7 jún 2023 - 19:51 pre Zolike

» Kam v roku 2023
Ako zazimovať motorku I_icon_minitimeSo 29 apríl 2023 - 11:48 pre Topol85

» Klubové nálepky 7x7cm
Ako zazimovať motorku I_icon_minitimeSt 11 január 2023 - 19:53 pre hruso25

» DL 1000
Ako zazimovať motorku I_icon_minitimeSt 6 júl 2022 - 10:01 pre tašan

» INFO
Ako zazimovať motorku I_icon_minitimeSt 6 júl 2022 - 9:57 pre tašan

» Sraz Vstromclub.sk
Ako zazimovať motorku I_icon_minitimeNe 7 marec 2021 - 10:34 pre Zolike

Naši partneri
01 SMF
01 SMF
01 SMF
apríla 2024
PoUtStŠtPiSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar

 

 Ako zazimovať motorku

Goto down 
+11
Roman Jakub
michal vavrinec
Sergej
Mirco
Slavo
Cliford
matax
Milankodl
Easyrider
Zolike
Henrich
15 posters
AutorSpráva
Henrich

Henrich


Počet príspevkov : 330
Mesto : Malinovo

Ako zazimovať motorku Empty
OdoslaťPredmet: Ako zazimovať motorku   Ako zazimovať motorku I_icon_minitimeSo 15 október 2011 - 9:57

Zdravim
Kedze som drzitelom V-stromu kratku dobu, netusim ako spravne zazimovat motorku tak aby sa jej nic nestalo (pripadne mrazi v priestoroch kde sa nachadza, opätovne nastartovanie, a tak).
Ak by ste sa podelili so mnou o vase skusenosti, velmi by ste mi stym pomohli.

Dakovala :D


Heno club
Návrat hore Goto down
Zolike

Zolike


Počet príspevkov : 1363
Mesto : Galanta, Slovakia

Ako zazimovať motorku Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ako zazimovať motorku   Ako zazimovať motorku I_icon_minitimeSo 15 október 2011 - 21:52

Heno, ja osobne tiež parkujem moto v garáži, kde sa nekúri a je chladno a nerobím žiadne velké veci okolo zazimovania, takže čo je dobré asi urobit je vybrat baterku a nechat ju prezimovat v miestnosti, kde je taká normálna izbová teplota, ja zvyknem moto zakryt plachtou a viem o chalanoch, čo dajú moto na podstavce, nech nestojí celú zimu na pneumatikách, avšak toto ja nerobím..ale poznám človeka, čo si svoju moto parkuje cez zimu v obývačke domu.. :D..
Návrat hore Goto down
Henrich

Henrich


Počet príspevkov : 330
Mesto : Malinovo

Ako zazimovať motorku Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ako zazimovať motorku   Ako zazimovať motorku I_icon_minitimeNe 16 október 2011 - 19:57

Dakujem Zolo
Baterku vytiehnem a dam ju aj nabit.
Vidim to tak ze podlozim motorku tak aby aspon zadne koleso nebolo na zemi.
A este sa chcem opytat ze ci netreba spravit nieco s benzinom?
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

Ako zazimovať motorku Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ako zazimovať motorku   Ako zazimovať motorku I_icon_minitimeNe 16 október 2011 - 20:12

Ja tiež parkujem v nevykurovanej garáži, kde ale nikdy nemám mínusové teploty. Zazimovanie nijako extra neriešim lebo ešte sa mi nestalo že by som nevytiahol motorku aj v zime, keď bolo vonku pekne a cesty suché. Z toho dôvodu nevyberám ani batériu.
Každom prípade však natankujem do plna a aj teraz som si dal vyčistiť a namazať reťaz (vďaka Lajos).
Návrat hore Goto down
Milankodl

Milankodl


Počet príspevkov : 339
Mesto : Bratislava

Ako zazimovať motorku Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ako zazimovať motorku   Ako zazimovať motorku I_icon_minitimeNe 16 október 2011 - 22:24

Natankovať do plna. V prípade že dlhšie nejazdím,cca mesiac , dobíjam baterku.
Návrat hore Goto down
matax

matax


Počet príspevkov : 64
Mesto : Nové Mesto nad Váhom

Ako zazimovať motorku Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ako zazimovať motorku   Ako zazimovať motorku I_icon_minitimePo 24 október 2011 - 20:27

No ja som sa poslednú zimu nezmohol ani na natankovanie plnej a túto zimu to nevypadá o nič lepšie :-)...vyzerá to tak, že len vytiahnem tú baterku. Nakoľko mám hlavný stojan tak odľahčovanie kolies neriešim.
Ale tú nádrž by sa patrilo dať doplna a možno tam naliať nejaký doping v podobe prípravku na zlepšenie vlastností paliva...ale bohato stačí plná nádrž. Aj tak ju na jar po absťáku a prvom natočení celú za víkend vybeháš :-)
Návrat hore Goto down
Cliford

Cliford


Počet príspevkov : 28
Mesto : Hlohovec - Šulekovo

Ako zazimovať motorku Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ako zazimovať motorku   Ako zazimovať motorku I_icon_minitimeSt 26 október 2011 - 22:07

Zazimujem motorku asi tak, že ju prikryjem plachtou nabíjačku mám OPTIMETE 3,
ktorú vždy napojím ako prídem z cesty, motorka je v garáži, kde je taká zima ako vonku a postavená je na hlavnom stojane. Výhoda tejto nabíjačky je v tom, že baterku ani v zime nemusím demontovať, nabájačka si ju neustále testuje a nabíja.
Palivo samozrejme do plna a do paliva dávam CASTROL TBE, ten dávam počas celého roka. Reťaz namažem a inak nič. Samozrejme treba si skontrolovať nemrznúcu zmes v chladiacom systéme.
Návrat hore Goto down
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

Ako zazimovať motorku Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ako zazimovať motorku   Ako zazimovať motorku I_icon_minitimeŠt 27 október 2011 - 6:57

ja este planujem nejaky maly trip asi po zahori a pod., chcem si otestovat
nove nastavenie zadnej brzdy a zadneho tlmica.

potom ten isty scenar co tu chalani pisali. prestartovavat nebudem cez zimu,
zbytocne to vybija baterku.

cliford, ta nabijacka yeah si ju kupoval v louise? chystam sa tam 17.11.
tak by som sa pozrel po nejakej nabijacke.
Návrat hore Goto down
Cliford

Cliford


Počet príspevkov : 28
Mesto : Hlohovec - Šulekovo

Ako zazimovať motorku Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ako zazimovať motorku   Ako zazimovať motorku I_icon_minitimePi 28 október 2011 - 0:08

Slavo v Lujse je drahá, keď sme sa tam zastavili na ceste do alp, tak cena bola 68 eury, ja som ju kúpil u Džona v TT za 50. V Styxe majú ACUMATE za 49 a je to to isté. Výhoda je, že sa dá dokúpiť koncovka na zapalovač a bateriu nabíjaš cez zásuvku zapaľovača a tým pádom nemusíš nič demontovať.
Návrat hore Goto down
Mirco

Mirco


Počet príspevkov : 302
Mesto : Galanta, Slovakia

Ako zazimovať motorku Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ako zazimovať motorku   Ako zazimovať motorku I_icon_minitimePi 28 október 2011 - 19:57

Mám ju tiež a som spokojný.
Návrat hore Goto down
Sergej

Sergej


Počet príspevkov : 54
Mesto : Brezova pod Bradlom, Trencin

Ako zazimovať motorku Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ako zazimovať motorku   Ako zazimovať motorku I_icon_minitimePi 28 október 2011 - 22:22

kto ma skusenosti s vydrzou baterie? teda po kolkych rokoch ste menily? ja mam len 2roky a cez zimu som este nikdy nedobijal lebo vzdy sa naskytla moznost ju prevetrat :D

skor v ramci zimy pojdu plasty dole a celu motorku riadne vycistim lebo ten prach,blato, piesok sa dostanu vsade :pirat:
Návrat hore Goto down
michal vavrinec

michal vavrinec


Počet príspevkov : 11
Mesto : Piestany-Velké Orvište

Ako zazimovať motorku Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ako zazimovať motorku   Ako zazimovať motorku I_icon_minitimeSo 29 október 2011 - 15:28

moja originalna baterka ma 4roky ,v zime v teple sem tam na nabijačke .bratova bez udržby po dvoch rokoch KO
Návrat hore Goto down
Roman Jakub

Roman Jakub


Počet príspevkov : 128
Mesto : Beroun (Czech Republic)

Ako zazimovať motorku Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ako zazimovať motorku   Ako zazimovať motorku I_icon_minitimeNe 30 október 2011 - 21:11

Měl jsem stroma ročník 2004 původní baterii. Loni v zimě jsem dal preventivně novou. Starou si nechal v garáži ani nevím proč. A když kamarád nenastartoval, tak jsem mu jí dal. Po nabití funguje normálně dál. Tak nevím :-) 
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

Ako zazimovať motorku Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ako zazimovať motorku   Ako zazimovať motorku I_icon_minitimePo 31 október 2011 - 8:50

Je to už trošku off od pôvodnej témy ale tiež pridám svoju skúsenosť s bateriou. Mám Stroma r.v. 3/2007. Ako som už písal, parkujem v nevykurovanej garáži. Baterku som nikdy nemal na žiadnej nabíjačke ani v zime. Napriek tomu stále funguje a to už skoro 5. rok. Tak isto ako Roman, aj ja som už na pochybách koľko mi ešte vydrží lebo bolo by to nepríjemné prekvapenie, keby zlyhala niekde v cudzine počas výletu (stalo sa to kamarátovi a mali sme čo robiť aby sme cez víkend zohnali baterku do motorky).
Návrat hore Goto down
Tibi

Tibi


Počet príspevkov : 267
Mesto : Žilina

Ako zazimovať motorku Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ako zazimovať motorku   Ako zazimovať motorku I_icon_minitimePo 31 október 2011 - 16:55

Ja som kupovak Akumate ku pegasu a ani raz som to nezapojil a to ma bateria uz viac ako 4 roky , stale je super tuknem do startera a motorka bezi na prvy krat. Zazimovanie u mna asi tak ze nahodim stuple aby sa mi lepsie jazdilo na snehu :twisted: :laughting9: je to bomba
Návrat hore Goto down
Mirco

Mirco


Počet príspevkov : 302
Mesto : Galanta, Slovakia

Ako zazimovať motorku Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ako zazimovať motorku   Ako zazimovať motorku I_icon_minitimePo 31 október 2011 - 21:49

Tak ja už mám motku v teplúčku v obývačke. HEHE.
A cez zimu neriešim nič.
Návrat hore Goto down
Matobabetak

avatar


Počet príspevkov : 6
Mesto : Piestany

Ako zazimovať motorku Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ako zazimovať motorku   Ako zazimovať motorku I_icon_minitimeNe 20 november 2011 - 21:25

tak to je moj sen, parkovat v obyvacke :bounce:

zazimovanie : dobitie baterky, postavenie na hlavny stojan, dotankovane do plna plus som tam nalial asi 2 litre benzinu s olejom co mam do traktora - kupil som jeden nahrany motor na traktor, uplne novy no majitel mal prazdnu nadrz a po 10 rokoch je komplet hrdzava z vnutra preto ta trocha oleja, motoru to neuskodi a katalizator nema santa

servis budem robit az na jary, na zimu je to zbytocne
Návrat hore Goto down
sanyo1

sanyo1


Počet príspevkov : 93
Mesto : levice

Ako zazimovať motorku Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ako zazimovať motorku   Ako zazimovať motorku I_icon_minitimeUt 20 december 2011 - 17:27

Ako zazimovať motorku Pc170160



takto som zazimoval ja.Slavo dík za návod ako vkladať obrázky.
Návrat hore Goto down
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

Ako zazimovať motorku Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ako zazimovať motorku   Ako zazimovať motorku I_icon_minitimeUt 20 december 2011 - 18:02

wow :shock: tak pozeram ze si sa pustil do kompletneho servisu yeah

PS: ked mozem, pomozem hello

Slavo

Návrat hore Goto down
cole46

cole46


Počet príspevkov : 36
Mesto : Filakovo

Ako zazimovať motorku Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ako zazimovať motorku   Ako zazimovať motorku I_icon_minitimeUt 27 december 2011 - 17:48

Ja som masinu zazimoval na prizemi v chodbe kde aj jej predchodkyne.Teplota tam nikdy nespadla ani pod 5 stupnov.
Vzdy som s hruba po 1,5-2 mesiacoch nastartoval masiny nech sa zohreju a dobije baterka.
Teraz som to tiez neriesil inac,hlavne ked som v lete menil cisto novu baterku znacky YUASA.
Dnes som chcel zakladat zadne diodove svetlo.Potocim klucikom a nic,ziadna reakcia. wall
Moze mi stiahnut baterku pager a poplasne ked ich mam vypnute??? scratch

Návrat hore Goto down
Henrich

Henrich


Počet príspevkov : 330
Mesto : Malinovo

Ako zazimovať motorku Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ako zazimovať motorku   Ako zazimovať motorku I_icon_minitimeUt 27 december 2011 - 19:28

Aj ked ich mas vypnute cucaju baterku, lebo by si ich inak nezapol. Stale su akoby v pohotovosti. to mas ako v aute, alarm ti ide aj ked nieje zapnuty.
A to ci by ti stiahli celu baterku tak to nedokazem posudit ale na aute mi stiahne baterku alarm za dva mesiace v pohode ked mi len tak v lete stoji pred domom. :idea:
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Ako zazimovať motorku Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ako zazimovať motorku   Ako zazimovať motorku I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Ako zazimovať motorku
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
V-STROM KLUB SLOVENSKO :: TECHNICKÁ PORADŇA :: Ostatné-
Prejdi na: