V-STROM KLUB SLOVENSKO

KOMUNITA MAJITEĽOV A PRIAZNIVCOV CESTOVNÝCH ENDÚR

DomovCalendarGalleryFAQHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Prihlásenie
Užívateľ:
Heslo:
Prihlásiť automaticky pri ďalšej návšteve: 
:: Zabudli ste svoje heslo?
Posledná téma
» VSTROM CLUB SLOVAKIA: Jesenné stretnutie klubu
Št 21 september 2017 - 12:51 pre Tolan

» VSTROMKLUB.CZ: Podzimní sraz 2017 Frýdštejn 15-17.09.2017
Ut 19 september 2017 - 19:56 pre eSCePalo

» Vibrovanie celej motorky dl 650 2005
St 13 september 2017 - 19:06 pre reno

» Motoblúdenie 2017
Po 7 august 2017 - 11:28 pre eSCePalo

» Výjazd
So 22 júl 2017 - 14:49 pre Viator

» DL 1000 diely motora predane
Pi 21 júl 2017 - 15:51 pre Arto69

» Ukazovatel teploty
Ut 11 júl 2017 - 22:11 pre bajker

» spojkovy kôš
Ut 20 jún 2017 - 12:32 pre Arto69

» Kryt motora
Pi 16 jún 2017 - 20:35 pre quanto

Počasie

Naši partneri
01 SMF
01 SMF
01 SMF
septembra 2017
PoUtStŠtPiSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar

Share | 

Ukazovateľ zaradeného rychl. stupňa

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
AutorSpráva
Henrich

Počet príspevkov : 330
Reputácia Reputácia : 6
Mesto : Malinovo

OdoslaťPredmet: Ukazovateľ zaradeného rychl. stupňa   Po 2 január 2012 - 19:30

Zdravim pani
Vzdy ked som pomyslel na ukazovatel zaradenej rychlosti tak som si povedal ze 100 E za to nedam.
Ale teraz som nasiel toto link
Co vy na to?? Mate niekdo skusenost s montovanim takejto srandy??
club
Návrat hore Goto down
bajker

Počet príspevkov : 434
Reputácia Reputácia : 13
Mesto : Bratislava

OdoslaťPredmet: Re: Ukazovateľ zaradeného rychl. stupňa   Po 2 január 2012 - 21:07

Ja by som do toho nesiel. Mam ten (zabudol som nazov) co sa pripaja do pristrojovej dosky priamo konektorom. Tento co je na tej stranke iba porovnava rychlost s otackami cez snimac.

Dal som za neho sice 90€ aj s namontovanim, ale za to mi ukazuje zaradeny stupen aj ked je vypnuty motor a iba otocis klucikom. Jazdim so stromom aj hobby enduro a je to na nezaplatenie ked ides napr v terene a spadnes. Vtedy zdvohnes moto a presne vies co mas zaradene. Alebo vyhodu to ma aj ked rychlo musis zastavit a nechas si zaradenu rychlost. Aj na krizovatke si ju pomaly vysvakas do neutralu a vies aky kvalt tam zrovna mas.

Viem, ze je to o komforte, ale naozaj to stoji za to.

Počet príspevkov : 570
Reputácia Reputácia : 14
Mesto : Hlohovec

OdoslaťPredmet: Re: Ukazovateľ zaradeného rychl. stupňa   Po 2 január 2012 - 21:22

pali vies mi prosim ta napisat aky model to mas? presne taky potrebujem. lebo napr. gipro ds je uplne na prd... je to opozdene a ukazuje kvalt asi po 1sek. po pusteni spojky.
Návrat hore Goto down
bajker

Počet príspevkov : 434
Reputácia Reputácia : 13
Mesto : Bratislava

OdoslaťPredmet: Re: Ukazovateľ zaradeného rychl. stupňa   Po 2 január 2012 - 21:37

Clovece, nazov si teraz nespominam a garaz mam od ruky. Ked snajblizsie pojdem za motorkou, tak ti poviem.

Ale mam pocit ze je to GiPro, ale ten vyssi model Atre, ci ako sa to vola.

Počet príspevkov : 13
Reputácia Reputácia : 0
Mesto : Dubnica nad Váhom-Trenčín

OdoslaťPredmet: Re: Ukazovateľ zaradeného rychl. stupňa   Ut 3 január 2012 - 10:37

Tolan a mas urcite gipro DS ? Mne urcite ukazuje zaradenu rychlost bez toho aby som pustil spojku. To jest ak tam kopnem za jedna a drzim spojku tak bez problemov ukaze ze je tam 1 a nie az ked pustim spojku.
Alebo ked prudko zabrzdim napr z 3 a nakopavam az na neutral tak vzdy ukazuje postupne nadol co prave mam zaradene bez nutnosti pustania spojky.
Na druhej strane ked som kupoval svoju moto zo styxu tak mi v cene domontovali aj ukazovatel a hned pri odjazde z predajne ukazoval stale zaradenu 6tku a potom zas len 1-tku. Odpojenie a znova pripojenie od konektoru pomohlo len na dobu pokial som nevypol motor. Bolo jednoducho vadne. Dostal som nove a to funguje bezchybne. Ja som spokojny.
Návrat hore Goto down
Tolan

OdoslaťPredmet: Re: Ukazovateľ zaradeného rychl. stupňa   Ut 3 január 2012 - 11:47

urcite je to gipro ds. ale nie na strome ale na versyse, takze potom ma zrejme strom lepsie spraveny ten konektor a na stromoch to funguje lepsie ako na versyse...
Návrat hore Goto down
Kokin.cz

Počet príspevkov : 4
Reputácia Reputácia : 0
Mesto : Brandýs n.L., CZ

OdoslaťPredmet: Re: Ukazovateľ zaradeného rychl. stupňa   Pi 27 január 2012 - 9:45

Tolan napísal:
urcite je to gipro ds. ale nie na strome ale na versyse, takze potom ma zrejme strom lepsie spraveny ten konektor a na stromoch to funguje lepsie ako na versyse...

Přesně tak - Versys totiž nemá sensor přímo v převodovce, jako třeba V-Strom. Proto taky nejde použít Gipro ATRE na Versys, jako na V-Stromovi, kde jde ATRE i DS.
DS na Versysu totiž čte informace z ECU, takže pokud ECU tu informaci samo neví / nepředá na diagnostický výstup, tak DS nemůže nic zobrazit.

Ale v tom nejsi sám - to jsou kromě některých Kaw (ne všechny, jen ty modely bez Gear position sensoru) i všechny Hondy kde DS taky nezobrazuje se spojkou. A Yamaha ta má smůlu úplně, tam dokonce nejsou na diagnostickém výstupu potřebné informace vůbec, takže ani DS tam nepřipojíš a můžeš pouze použít Gipro X-type.

Asi tě nepotěším, ale na Versys nic lepšího než DS není.

Kokin.cz
výhradní dovozce Gipro do CZ
Návrat hore Goto down
Tolan

OdoslaťPredmet: Re: Ukazovateľ zaradeného rychl. stupňa   Pi 27 január 2012 - 12:18

Diky moc Kokine za komplexnu info. Potesil si ma, hlavne v tom, ze na stromcek to funguje. Versys ma netrapi, ten je manzelkin .
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Ukazovateľ zaradeného rychl. stupňa   

Návrat hore Goto down

Ukazovateľ zaradeného rychl. stupňa
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
V-STROM KLUB SLOVENSKO :: TECHNICKÁ PORADŇA :: Doplnky na moto-
Prejdi na: