V-STROM KLUB SLOVENSKO
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

V-STROM KLUB SLOVENSKO

KOMUNITA MAJITEĽOV A PRIAZNIVCOV CESTOVNÝCH ENDÚR
 
DomovGalleryLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Prihlásenie
Užívateľ:
Heslo:
Prihlásiť automaticky pri ďalšej návšteve: 
:: Zabudli ste svoje heslo?
Posledná téma
» Comeback
pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeSo 6 apríl 2024 - 12:50 pre Zolike

» MilankoDL odpočívaj v pokoji
pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 1 august 2023 - 21:17 pre vanas-v1

» Suzuki v strom 800 DL / 2023
pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeSo 29 júl 2023 - 18:39 pre Slavo

» Jesenne stretnutie V-Strom CZ/SK
pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 7 jún 2023 - 19:51 pre Zolike

» Kam v roku 2023
pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeSo 29 apríl 2023 - 11:48 pre Topol85

» Klubové nálepky 7x7cm
pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 11 január 2023 - 19:53 pre hruso25

» DL 1000
pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 6 júl 2022 - 10:01 pre tašan

» INFO
pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 6 júl 2022 - 9:57 pre tašan

» Sraz Vstromclub.sk
pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeNe 7 marec 2021 - 10:34 pre Zolike

Naši partneri
01 SMF
01 SMF
01 SMF
apríla 2024
PoUtStŠtPiSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar

 

 pokles otáčok

Goto down 
+9
Zolike
bruno75
Tolan
mode
tašan
michal vavrinec
Easyrider
Slavo
dano dl
13 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2
AutorSpráva
marecek

marecek


Počet príspevkov : 591
Mesto : Bratislava

pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeNe 6 máj 2012 - 20:53

no easy uz aj mne sa tato zavada prejavila pri preradovani ci podradovani.. urobi to taky tupy zvuk akoby spalovanie preslo v skorsom ci neskorsom case v a to prinutilo motor zastavit.. hm taky neriadeny vybuch v niektorom z valcov.. zatial sa mi to stalo za 3000 km zo 3-4 razy. uvidim ako sa to bude dalej prejavovat lebo pocitac o nastaveni predzapalu nic zle nepovedal.. tak daj prosim pototm vediet co tebe pomohlo. ale mne zatial v servise pomoct nevedia a napriklad teraz pri pojazdeni z BA do namestovo a nazad ani raz..

zelam uspesne doriesenie problemu do vyjazdu

marek

PS: jeden znamy mi raz poradil co som este teda priznam sa neskusil, dodat cistiaci pripravok do palivoveho systemu.. ale logicky by to malo mat aj suvis so srktiacou klapkou..
Návrat hore Goto down
marecek

marecek


Počet príspevkov : 591
Mesto : Bratislava

pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeNe 6 máj 2012 - 21:10

mimochodom tuna je navod ako sa tam dostanes http://www.scribd.com/doc/19803313/Suzuki-DL1000-Service-Manual na strane 56 su uz otvorene skrtiace klapky.. mozno ti pomoze ak si vytlacis..
Návrat hore Goto down
marecek

marecek


Počet príspevkov : 591
Mesto : Bratislava

pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeNe 6 máj 2012 - 21:16

http://htmlimg4.scribdassets.com/9ix6otz8cgd612d/images/187-0abb52f8d7.jpg pripadny nakres cidiel ktore mozu zasahovat do chodu motora
Návrat hore Goto down
marecek

marecek


Počet príspevkov : 591
Mesto : Bratislava

pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeNe 6 máj 2012 - 21:27

tuto je presne popisane ake ma mat cpu senzor napätie pri otvorenej a zatvorenej klapke kvoli ifnoramci na zmes paliva... uz ked to je otvorene asi by nemusel byt problem to pre istotu premerat...

http://htmlimg2.scribdassets.com/9ix6otz8cgd612d/images/210-5988973f98.jpg

http://htmlimg2.scribdassets.com/9ix6otz8cgd612d/images/211-1b5baf2839.jpg

snad pomoze.. mozno to bude chciet zrucneho kamarata.. hladam to aj kvoli sebe tak ked mozem pomozem..

pekny vecer..


marek
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeNe 6 máj 2012 - 21:49

Vďaka Marek. Pravda je však taká, že sám to nezvládnem. Spoliehal som sa na autorizovaný servis lebo oni tieto veci by mali ovládať. Ale okrem toho že mechanik zalamoval rukami nad počítačom že je všetko v poriadku a odpojil mi ukazovateľ zaradenej rýchlosti, tak nič nespravil. Tieto možné problémy so škrtiacou klapkou a pod. ani do reči neprišli.
Veci sa majú tak, že pred cestou do Turecka som si zobral motorku do Suzuki servisu na kompletný servis, vrátane nastavenie ventilov, synchron. Neviem či tam došlo k chybe alebo táto závada by sa prejavila tak či tak. Ale čas sa mi kráti a nechcem si ani pomyslieť ako dopadnem v 12 miliónovom Istanbule keď mi motor skape na každej križovatke.
Návrat hore Goto down
marecek

marecek


Počet príspevkov : 591
Mesto : Bratislava

pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeNe 6 máj 2012 - 22:18

hm... no nevyzera to dobre.. ja by som sa pokusil v utorok riadne pojazdit lebo zavada sa zvykne prejavovat coraz viac a ak si s tym nebudu vediet poradit v suzuki tak ti skusim u mareka /servisak/ vybavit promptny termin nech ti na to pozrie.. zvycajne mi odstranil vsetko a hlavne sa mu to bude chciet aj otvorit a najst problem...dalej v petrzalke mame chalana u nas dolu v garaziach ktory nadstavuje predzapal.. ci to nebude aj tym.. dako rozladene hm.. hmm ak si s tym nebudes vediet dat rady kludne mi volaj 0903 258 067 netvrdim ze ti pomozem ale minimalne by som som ti odporucil ludi o ktorych si mylsim ze by to mali pozriet a snad by to mali aj opravit ku tvojej spokojnosti i ked je to vazne problematicka zavada a tazko sa hlada.. /zvycajne to byva hlupost/ vsetko dobre zelam..

marek..
Návrat hore Goto down
mode

mode


Počet príspevkov : 216
Mesto : Martin

pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimePo 7 máj 2012 - 16:20

Easy,
robí ti to aj na volnobehu ked maš v otackach a prudko ubereš ?
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimePo 7 máj 2012 - 16:30

Nie, iba keď radím rýchlosť aj to smerom dole. Smerom hore radím svižnejšie, tak nestihnú padnúť otáčky. Voľnobeh je pritom v poriadku. Keď mi skape motor, štartuje na šupu.
Návrat hore Goto down
marecek

marecek


Počet príspevkov : 591
Mesto : Bratislava

pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimePo 7 máj 2012 - 20:24

dnes som sa o tebe bavil s mojim mechanikom.. odhaduje to na skrtiacu klapku a treba precistit.. keby to vraj boli cidla tak by blbol hlavne volnobeh.. keby sviecky zly tah a nedokonaly volnobeh.. dalsie sprievodne javy dymenie a zahadzana sviecka.. cize on si mysli klapky.. skus za to nic nedas..
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimePo 7 máj 2012 - 21:05

Vďaka za pomoc Marek. Určite to dám skontrolovať.
Návrat hore Goto down
marecek

marecek


Počet príspevkov : 591
Mesto : Bratislava

pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 8 máj 2012 - 10:33

sak daj vediet ako si dopadol. ale ak by bola spinava tak by to malo byt tym.. dnes idem s priatelkou pojazdit.. zelam krasny den...

marek
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 8 máj 2012 - 17:16

Zajtra idem do Hlohovca, skúsia tam niečo poriešiť a potom uvidím. V každom prípade, ak sa nato príde, dám vedieť lebo viem že nie len ja mám taký problém s motorkou.
Návrat hore Goto down
MILANM

MILANM


Počet príspevkov : 219
Mesto : Drahovce,Slovakia

pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 8 máj 2012 - 17:36

Kam?Fastbikes?
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 8 máj 2012 - 17:39

Áno, presne tam. Poznáš? Máš skúsenosti?
Návrat hore Goto down
MILANM

MILANM


Počet príspevkov : 219
Mesto : Drahovce,Slovakia

pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 8 máj 2012 - 18:01

Tiež som nikde nepochodil v značkovom servise a tam mi to opravili,spatné palivové čerpadlo,nad 7000ot sa jej už moc nechcelo.
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 8 máj 2012 - 18:37

Aj ja pevne dúfam že po zajtrajšku už bude problém so skapínaním miunulosťou. Uvidím. Potom dám vedieť ako to dopadlo.
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 9 máj 2012 - 13:15

Dnes som bol v Hlohovci vo fastbikes web . Aj touto cestou by som chcel poďakovať za nezištnú pomoc Tolanovi, zato že bol so mnou a mechanikovi prekladal do pre neho zrozumiteľnej technickej reči moje vysvetlenie že motor robí brrrmmm, brrrmmm...potom brm, brm a keď robí br, tak skapal.
Takže zatiaľ len tak laicky (snáď Tolan doplní a opraví, keď som to zle napísal):
Pri kontrole a štelovaní plynu ihneď zistili že mám pokazený senzor plynu (nový stojí 80€).
Ďalej zistili že zatiaľ v nemenovanom autorizovanom servise po nastavení ventilov buď mi nenastavili synchron alebo to spravili úplne zle. Tie dva valce mi ladili spolu asi tak ako škótske gajdy a elektronická gitara.
Takže synchron mi nastavili tak ako to má byť (ihneď to bolo cítiť na chode a ťahu motora), senzor mi objednali, tak ma čaká ešte jedna návšteva.
Samozrejme bodku za celú vec dám iba vtedy, ak ani po viac km-och sa neprejaví závada so skapínaním motora.
Dám vedieť.
Návrat hore Goto down
Roman Jakub

Roman Jakub


Počet príspevkov : 128
Mesto : Beroun (Czech Republic)

pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 9 máj 2012 - 15:20

Upřímně doufám, že to bylo tím. Ta nejistota před dlouhou cestou je nepříjemná. Držím palce, ať je po problémech.
Návrat hore Goto down
dano dl

dano dl


Počet príspevkov : 64
Mesto : Stara Lubovna

pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimePo 14 máj 2012 - 19:13

nazdar chalani po rozhovore na Orave kde mi radil Mates CZ že mám naliať olej do paliva aby sa premazalo čerpadlo , po dvoch prejazdených nádržiach sa chyba .... zatiaľ .... neprejavila
Návrat hore Goto down
mode

mode


Počet príspevkov : 216
Mesto : Martin

pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 15 máj 2012 - 7:14

lukyluciano napísal:
nazdar chalani po rozhovore na Orave kde mi radil Mates CZ že mám naliať olej do paliva aby sa premazalo čerpadlo , po dvoch prejazdených nádržiach sa chyba .... zatiaľ .... neprejavila

Ja dávam do benzínu toto-(aj do auta) - myslím že to plní aj ten účel čo ti poradil mates.
http://obchod.damoslovakia.sk/vif-super-benzin-aditiv-500ml/
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 15 máj 2012 - 14:38

Tiež používam VIF. Aj do auta aj do motorky. Beriem so sebou aj do Turecka. Ale žiaľ môj problém so skapínaním motora nespôsobuje nekvalitný benzín.
Návrat hore Goto down
Henrich

Henrich


Počet príspevkov : 330
Mesto : Malinovo

pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 15 máj 2012 - 20:36

Chalani kde kupujete ten VIF. Ak sa to niekdo chysta obiednavat a je z okolia BA dajte vediet. vzal bz som jednu na skusku.
Vdaka

Heno
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 15 máj 2012 - 20:52

Práve dnes som si ho kúpil tu: eOIL
Majú kamenný obchod na Hraničnej 3, v BA.
Návrat hore Goto down
Henrich

Henrich


Počet príspevkov : 330
Mesto : Malinovo

pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 15 máj 2012 - 20:58

zajtra tam skocim.
Dakujem Easyrider
club
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 16 máj 2012 - 17:24

Dnes som sa vrátil do Fastbikes v Hlohovci, kde mi vymenili ten senzor plynu. Cestou domov sa motor správal citeľne lepšie, nedusilo, netrhalo pri podradení.
Tak teraz už naozaj dúfam že mám po probléme. Po návrate z Turecka dám vedieť.
Návrat hore Goto down
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 16 máj 2012 - 18:13

Paráááda Ferino. Verím, že už bude šlapať ako má club

Mrzí ma že tam kde ti mali pomôcť... veď vieš hmm Nechcem to tu písať...

Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 16 máj 2012 - 18:16

Ani ja to tu nechcem riešiť. Mám na nich môj názor a poučenie do budúcna.
Návrat hore Goto down
marecek

marecek


Počet príspevkov : 591
Mesto : Bratislava

pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 16 máj 2012 - 18:46

ahoj eyasyno. super som rad dobre vedet .. sranda ze aj s mojim autom mi pomohol tuningovy servis.. a v porsche interauto si nevedeli dat rady s nastavenuim vysokotlakeho cerpadla

marek
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 16 máj 2012 - 18:58

Áno, Fastbikes je garážová firma ale cítil som sa tam príjemnejšie ako v autorizovanom servise Suzuki.
Všetko čo robil mi vysvetlil (ja som sa tváril že to chápem), poradil, kávičku spravil pokles otáčok  - Stránka 2 134616. Som spokojný, a keď nabudúce budem niečo potrebovať okolo nastavenia motora, určite sa sem vrátim.
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 6 jún 2012 - 10:34

Takže po cca. 10000 km mi ani raz neskapal motor. Počas výpravy do Turecka celý čas pekne pracoval a môžem vám povedať že dostal zabrať.
Vo Fastbikes odviedli naozaj dobrú prácu a všetko mi nastavili tak ako to má byť.
Túto firmu Fastbikes čistým svedomím odporúčam všetkým, ktorí máte problém s motorom pokles otáčok  - Stránka 2 134616
Návrat hore Goto down
Sponsored content





pokles otáčok  - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: pokles otáčok    pokles otáčok  - Stránka 2 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
pokles otáčok
Návrat hore 
Strana 2 z 2Choď na stránku : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» nejde do otáčok

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
V-STROM KLUB SLOVENSKO :: TECHNICKÁ PORADŇA :: Technická pomoc-
Prejdi na: