V-STROM KLUB SLOVENSKO
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

V-STROM KLUB SLOVENSKO

KOMUNITA MAJITEĽOV A PRIAZNIVCOV CESTOVNÝCH ENDÚR
 
DomovGalleryLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Prihlásenie
Užívateľ:
Heslo:
Prihlásiť automaticky pri ďalšej návšteve: 
:: Zabudli ste svoje heslo?
Posledná téma
» Comeback
GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeSt 20 marec 2024 - 14:56 pre Easyrider

» MilankoDL odpočívaj v pokoji
GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeUt 1 august 2023 - 21:17 pre vanas-v1

» Suzuki v strom 800 DL / 2023
GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeSo 29 júl 2023 - 18:39 pre Slavo

» Jesenne stretnutie V-Strom CZ/SK
GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeSt 7 jún 2023 - 19:51 pre Zolike

» Kam v roku 2023
GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeSo 29 apríl 2023 - 11:48 pre Topol85

» Klubové nálepky 7x7cm
GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeSt 11 január 2023 - 19:53 pre hruso25

» DL 1000
GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeSt 6 júl 2022 - 10:01 pre tašan

» INFO
GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeSt 6 júl 2022 - 9:57 pre tašan

» Sraz Vstromclub.sk
GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeNe 7 marec 2021 - 10:34 pre Zolike

Naši partneri
01 SMF
01 SMF
01 SMF
marca 2024
PoUtStŠtPiSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar

 

 GPS Skúsenosti a rady.

Goto down 
+8
rikardo-123
Henrich
Tolan
Roman Jakub
Tibi
Slavo
Easyrider
Jarikl
12 posters
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
Jarikl

Jarikl


Počet príspevkov : 51
Mesto : Jacovce

GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeSo 2 marec 2013 - 22:21

Ahoj. Chcel by som kúpiť navigáciu na moto. Síce pracujem s PC a mám nejake skúsenosti aj s GPS. No na autá. Tak by som poprosil o radu: Ktoré GPS je na moto To naj. Myslím pomer cena a kvalita. Čo pozerám iné fóra zatiaľ vedie GARMIN. No rád by som vedel vaše názory a rady.
Ďakujem za každú radu a poznatok.
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: Re: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeSo 2 marec 2013 - 23:13

Ja 4. rok používam Garmin ZUMO 550 a som maximálne spokojný. Je pravda že pár krát som aj zablúdil, lebo mi to kázal práve ten Garmin, ale musím uznať, že to vždy boli nádherné trasy. A z vlastných skúseností môžem potvrdiť, že odolá dažďu, lejakom. Bol som na túre, kde 4 dni vkuse pršalo, ale Garmin fungoval tak ako má.
Návrat hore Goto down
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: Re: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeSo 2 marec 2013 - 23:25

Toto je téma, kde si bude každý chváliť to svoje a to čo napíšem, píšem za seba
a sám si sprav názor. Budem sa snažiť naozaj maximálne vyhnúť porovnávaniu lebo tam sa táto téma
zastaví a každý si bude to svoje presadzovať. OK, tak k téme...

Po prvé. GPS je pre mňa veľmi dôležitá vec. Nemusím sledovať tabule a viac sa orientujem na premávku.
GPS som si nikdy nedal na riaditka a nikdy to ani nespravím. Vždy som si ho namontoval za štít aby som
ho mal priamo v zornom poli a ani na sekundu neodvrátil zrak od toho čo sa deje pred mnou.
Zariadenie a nav.system:
Túto dilemu som mal niekoľko rokov a odvtedy som mal raz, dva áno až tri navigácie.
Všetky vždy s navigáciou IGO a neskôr IGO PRIMO. Mal som vždy obyčajné zariadenia
určené do auta, nie na motorku. Preto som si ešte musel dokúpiť nepremok na zariadenie.
Držiak som si väčšinou prispôsobil na uchytenie na motocykel. Čo sa týka viditeľnosti týchto
zariadení, najviac sa mi osvedčili tie čo mali tekuté kryštáliky
Mapy a podobné veci mi zariadil vždy dodavateľ - klasický mobil shop v nemenovanom nákup.centre za cca 10Eur - max 20Eur / aktualizácia na rok. Ak som jazdil po cestách, všade ma navigačný systém IGO/IGO PRIMO doviedol. V teréne nič nepoznal.

Časom som zistil že pre mňa je najvýhodnejšie riešenie kúpiť si SMART PHONE a mať všetko v jednom zariadení. Dospel som k tomu keď som začal používať vysielačku Scala Rider. Scala používala bluetooth 2.1 a zariadenia gps len bluetooth 2.0 a tým pádom som nevedel dostať hlas/zvuk GPS navigácie do vysielačky. Našiel som riešenie, za 20Eur som si dokúpil takú vecičku ktorá posielala zvuk do
vysielačky ale to boli ďalšie káble a cocpit motorky som už mal ako v lietadle.

Jedného krásneho dňa som spravil za tým všetkým veľkú čiaru a začal som znova. Kúpil som si smart phone
SAMSUNG GALAXY S2. Cenu si nájdeš na internete. Zistil som, že bez problémov smart phone komunikuje
so všetkým od výmyslu sveta (vysielačka, internet, bluetooth, wifi proste všetko - je to ako počítač). Má asi
najlepšie viditeľnú obrazovku na svete na slnku. Ak sa tu mylim pardon ale aj tak ta viditelnost je neskutocna.
Do smart phonu som si nahral navigaciu SYGIC, IGO a pre terén používam LOCUS PRO takže mám celkovo
3 navigácie v 1 zariadení. Používam len 1 kábel a to nabíjanie telefonu. Ako som spominal telefon využívam
aj na internet, na spojenie s vysielačkou do prilby (hudba, telefonovanie, príkazy GPS) atď atď.

A stále sme pod cenou 400 - 500 Eur??? Nechcem pisať konkrétne koľko to mňa stálo, lebo
som to mal oveľa nižšie cenovo...

Smart Phone sa mi neprehrieva. Raz sa mi to stalo a našiel som si na to spôsob, ale to už je z iného súdka téma...

Takže to sú moje reálne postrehy zo života....


Slavo
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: Re: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeNe 3 marec 2013 - 15:33

Slavo, veď presne o to ide, napísať vlastné skúsenosti.
Návrat hore Goto down
Jarikl

Jarikl


Počet príspevkov : 51
Mesto : Jacovce

GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: Re: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeNe 3 marec 2013 - 17:20

Áno presne tak Easirider. Presne o toto ide. Ved hihi sa vraví: Viac hláv - viac kapusty. Ja som zvedaví na názory a skúsenosti takých práve,ako ste vy. Takí,čo najazdili toho veľa s navigáciou. A hlavne vyskúšali viac značiek a typov navigácií. Čo sa týka Slavo smart phonu. Nemal si problém s nábehom signálu GPS v mestách medzi budovami,alebo keď si vyšiel s tunelu? Originál navigácie majú viac kanálové GPS a preto je aj dosť veľký cenový rozdiel medzi navigáciami.V mobiloch bývajú väčšinou jednoduché GPS.
Návrat hore Goto down
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: Re: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeNe 3 marec 2013 - 17:52

nie, nemal som stratu signalu medzi budovami.

v tuneloch mi prave GPS zariadenie skorej stratilo signal ako smart phone.

alebo iny priklad. GPS zariadenie ked som si zapol v byte, nevedelo sa pripojit
na satelity, smart phone sa mi vedel pripojit.

Návrat hore Goto down
Tibi

Tibi


Počet príspevkov : 267
Mesto : Žilina

GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: Re: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeNe 3 marec 2013 - 21:17

Presne ako pise slavo vyskusal som vselico ale teraz je pre mna TOP Samsung Galaxy S III
je to All In One, display vacsi ako niektore navigacie jeden kabel na nabijanie moznost zvolit navigaciu (soft) aky chces a aj viac naraz a ano navigacia drzi lepsie ako na origo navigaciach, je to asi tym ze tie cipy v mobiloch idu dopredu a v navigaciach stagnuju na jednom mieste.
Ak mas miesto kupil som tablet a tam je 11,6" display to je po pi.. ale v kamione nie na motorke XD
ak vravite ze mobil zmokne a prestane fungovat hmm skoda neviem najst foto ked som mal tel v neskutocnom lejaku v drziaku ale natiahnuty v primerose ano bezpecny sex pre moj mobil laught2
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: Re: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeNe 3 marec 2013 - 21:26

Ja si pamätám, aké problémy mal Slavo so smart phonom v daždi, keď to musel dať pod fóliu na tankvaku a tá sa mu začala rosiť z vnútra a z vonka bola zase mokrá od dažďa a nič nebolo vidieť. Stále to musel utierať a bolo to určite nepríjemné, veď v daždi by si sa mal ešte viac sústrediť na cestu, na premávku a nie lúštiť čo ukazuje smart phone pod zarosenou a mokrou fóliou. Ale určite existuje na to riešenie.
Aby ste ma nezačali hneď napádať, tak teraz som neriešil kvalitu GPS na smart phonoch ale som iba upozornil na problém, že keď už smart phone, tak už aj kvalitné púzdro aj do dažďa.


Naposledy upravil Easyrider dňa Po 4 marec 2013 - 9:17, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Tibi

Tibi


Počet príspevkov : 267
Mesto : Žilina

GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: Re: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeNe 3 marec 2013 - 21:43

Easy preto som uviedol aj moju skusenost telefon v sprcke sa nerosil a aj tak moc nepozeram na navigaciu ved na to mam scalarider nech mi to keca kadial ist no nie
Návrat hore Goto down
Roman Jakub

Roman Jakub


Počet príspevkov : 128
Mesto : Beroun (Czech Republic)

GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: Re: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeNe 3 marec 2013 - 22:27

Já jsem zase naopak zastáncem klasické moto navigace. Používal jsem outdoorovou navigaci Garmin GPS 60CSx a teď používám Garmin Zumo 660.

Chvíli jsem to zkoušel s telefonem (Samsung Galaxy S2). Ten se mi v pouzdře přehříval, nedal se v rukavicích ovládat. V dešti problém.
Rozhodně souhlasím se Slavem, že navigaci jedině na hrazdu pod plexi. Pěkně v zorném úhlu.

Já od navigace nechci, aby na mě mluvila, kam mam jet. Chci abych jí tam ráno nacvakl, mám jí v zamykacím odpruženém držáku od TT. Když jdu na kafe, nic nesundavám, když tankuju, nic nesudnavám. Když prší, nic neřeším. V kempu jí klidně nechám přes noc. Prostě bez starostí. Navíc neřeším napájení. Je integrované do držáku. On ten micro USB není úplně dělaný na ty otřesy, takže podle mě je otázka času, kdy se uklepe. Obvzlášť jestli občas vyjedeš mimo silnici.
Mapu jsem do Garmina sehnal Maroko i Írán, Evropa je samozřejmost.

Používám drátový interkom Starcom. Napojil jsem ho přímo na navigaci, takže mluvit to umí, ale já jezdím bez hlasových pokynů. Hodně poslouchám z navigace hudbu.

Doufám, že ten text dává smysl. Píšu ho na přeskáčku s něčím jiným. Tak za mě asi tak. Jedině moto navigace winkle
Návrat hore Goto down
Tolan

Tolan


Počet príspevkov : 577
Mesto : Hlohovec

GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: Re: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimePo 4 marec 2013 - 9:13

Pouzivam Smartfoon Samsung galaxy SII ako ma Slavo.
Co sa tyka funkcnosti, multitaskingu, bluetoth spoluprace so Scalou, mp3, telefonovanie navigacia, mapy, offroadova navigacia, internet, perfektny displej viditelny aj na slnku...proste vsetko ako v PC a slape to ako ma, nic sa nezasekava, je to rychle pretoze ten fon ma niekolkonasobne vyssi vykon ako ktorakolvek navigacia.

Oproti Garminu ZUMO to ma dve nevyhody ktore sa daju ale relativne lahko odstranit.
1 - nepremokavost, ano toto je problem a treba sa na to pripravit takze treba kupit nejake puzdro...a nevyberat v dazdi ten telefon a nechat ho oprsat a potom dat spat do toho nepremokaveho puzdra...to sa potom spari a je vymalovane...(vlasna blbost)

2 - ovladanie v rukaviciach - s tohoto som bol zo zaciatku nestastny a skusal som vsetko mozne...nakoniec som prisiel na fintu ktora mi uplne postacuje a je vzdy po ruke - staci si jednoducho trochu navlhcit (naslinit) prst a uz to funguje aj v rukavici ;)
(este dodam, ze v zime cez hrube lyziarske goratexove rukavice to neslo ani tak ale zase tie rukavice su take hrube, ze v tom beztak nemas cit na presne klikanie)
Návrat hore Goto down
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: Re: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimePo 4 marec 2013 - 9:43

Co sa tyka otrasov:

Ano, smart phone moze byt viac nachylny ale to som vyriesil kupou puzdra na telefon a ten som zvnutra
vyplnil makkou hmotou nieco ako molitan a telefon je ako vo vaticke.

Este planujem nasetrit na ten handlebar mounting system (drziak) od touratechu na smart phony. Paci sa
mi ze je odpruzeny. Ale zatial je to len v plane, momentalne mam ine priority co nakupit na moto a to puzdro
mi zatial vyhovuje.

Co sa tyka ovladania. Staci pouzivat 5-6 rokov jedni oblubene rukavice a budes ich mat derave ako ja takze
prstom ovladam navigaciu laught2 A mne nevadi ze mi trci prst z rukavice, to je adventure styl :-)
Návrat hore Goto down
Tibi

Tibi


Počet príspevkov : 267
Mesto : Žilina

GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: Re: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimePo 4 marec 2013 - 22:11

Ja som kupil taky ministilus pripevnim na ukazovak na rukavici a ovladam super.
Návrat hore Goto down
Tolan

Tolan


Počet príspevkov : 577
Mesto : Hlohovec

GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: Re: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeUt 5 marec 2013 - 8:20

Tibi ministilus funguje len ked sa ho dotykas holou rukou..oskusane... GPS Skúsenosti a rady. 641694
Návrat hore Goto down
Tibi

Tibi


Počet príspevkov : 267
Mesto : Žilina

GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: Re: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeUt 5 marec 2013 - 11:02

No mne to funguje aj na rukavici. Je pravda ze su z klokanej koze a niekedy mi funguje aj s rukavicou . Mozno som jedinecny , ale to uz viem davno laught2
Návrat hore Goto down
Tolan

Tolan


Počet príspevkov : 577
Mesto : Hlohovec

GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: Re: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeUt 5 marec 2013 - 11:06

to je mozne ale potom ti to funguje aj bez stilusu...stilus sluzi len ako predlzovak. Kapacitne disleye funguju na principe elektickeho napatia z pokozky...a stilus je vlastne len kusok vodivej gumy...
Návrat hore Goto down
Tibi

Tibi


Počet príspevkov : 267
Mesto : Žilina

GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: Re: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeUt 5 marec 2013 - 14:49

XD Tolan mne to nemusis vysvelovat .
Traz skor premyslam ako napojit cuvacu kameru na mobil a nemusim cumiet do zrkadla
pripadne pripojim na tablet ten dam za stit a budem mat stity dva laught2
uz sa nudim neviem co vymysliet :-)
Návrat hore Goto down
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: Re: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeUt 5 marec 2013 - 17:35

hmm.. eh...
GPS Skúsenosti a rady. Fighter-cockpit
Návrat hore Goto down
Tolan

Tolan


Počet príspevkov : 577
Mesto : Hlohovec

GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: Re: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeUt 5 marec 2013 - 20:59

jasne ja len pre poraadecek...aby si niekto nekupil stilus a potom bude smutny lebo v hrubych rukaviciach mu to nepojde :-)
slavo...si zabiiiil :-D
Návrat hore Goto down
Henrich

Henrich


Počet príspevkov : 330
Mesto : Malinovo

GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: Re: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeSt 6 marec 2013 - 19:53

Ja som urcite za smart phone. Problem s rosenim a inymi blbostami som vyriesil tak ze som moj smartphone bol vodotesny. Az kym my Albansky asfalt ukazal ze mozes mat odolny telefon ja ti ho rozbijem. Dnes mam telefon v ktorom ma 4 rozne navigacie a podla nalady si pustam ktoru chcem.

Uvidim ako to bude tento rok mam novy phone ktory bude v nepremokavom puzdre.
Návrat hore Goto down
Jarikl

Jarikl


Počet príspevkov : 51
Mesto : Jacovce

GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: Re: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeSt 6 marec 2013 - 20:56

Chlapi. Ako nad tým premýšľam. GPS Skúsenosti a rady. 743779 Najideálnejšie by bolo mať asi toho Garmina a ako poistku pre všetky prípady smart phone. Hihi chcel som typ na dobrú navigáciu a dostal som typ na skvelí telefón. GPS Skúsenosti a rady. 55179
Návrat hore Goto down
Tibi

Tibi


Počet príspevkov : 267
Mesto : Žilina

GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: Re: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeŠt 7 marec 2013 - 16:41

Slavo dobry napad ved GSo toho uvezie musim poriesit laught2
Návrat hore Goto down
Jarikl

Jarikl


Počet príspevkov : 51
Mesto : Jacovce

GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: Re: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeNe 31 marec 2013 - 14:30

Ahojte páni. Nechcem zakladať novú tému,tak pokračujem v tejto. Nemáte skusenosti niekto s touto navigáciou? : http://www.motorkari.cz/motobazar/doplnky/navigace/gps-navigace-na-moto-mapy-449072.html Uvažujem nad ňou s dôvodu ,že má dobré parametre a chcel by som do nej nahrať Garmin navigáciu ,alebo nad original Garminom na moto no už použitým. 500 Eur sa za navigáciu nechce dať. Za poznatky ,alebo skúsenosti dopredu ďakujem. Po prípade ak bude mať niekto takéto GPS na predaj za dobrú cenu ponúknite.
Návrat hore Goto down
kamy10

kamy10


Počet príspevkov : 19
Mesto : Bratislava

GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: Re: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeŠt 3 september 2015 - 14:18

Pred dovolenkou som riešil vhodnú navigáciu, ktorá by nemala problém aj v takých štátoch ako je Albánsko, Kosovo, Macedonsko. Dal som na Slavove odporúčanie a vyskúšal som ten Locus pro. Fungoval spoľahlivo celý trip. Celé aj s offline mapami ma to vyšlo ani nie 10e takže úplne super odporúčam aj ostatným. Trasu som mal naplánovanú cez google, len som ju skonvertoval.
Návrat hore Goto down
rikardo-123

rikardo-123


Počet príspevkov : 211
Mesto : Šoporňa

GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: Re: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeŠt 3 september 2015 - 20:09

ja mam osvedceny Sygic v telefone...plna spokojnost
Návrat hore Goto down
kamy10

kamy10


Počet príspevkov : 19
Mesto : Bratislava

GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: Re: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimePi 4 september 2015 - 1:13

Sygic je fajn, ale napr. v balkanskych štátoch nepoužiteľný.Také Albansko má len tuším cesty prvej triedy A diaľnice.
Návrat hore Goto down
marecek

marecek


Počet príspevkov : 591
Mesto : Bratislava

GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: Re: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimePi 4 september 2015 - 8:57

igo a mapy here a poznaju aj sotolinky a nie len cesty v balkanskych krajinach a podobne.. volne siritelne.. ziadne poplatky a popisne cisla aj na dedinach o com ine GPS mozu len snivat

pekny den :)
Návrat hore Goto down
Tomas1975

Tomas1975


Počet príspevkov : 47
Mesto : Trnava

GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: Re: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimePo 16 január 2017 - 10:51

Caute,

dufam ze aj toto sa tyka tejto temy.

Kupil som na nastavajucu sezonu navigaciu tomtom rider 400. Vsetko je super, uz som si to aj primontoval na hrazdu nad budikmi co mam z Toartechu, len mam taky problem ako to po elektrickej stranke zapojit, ci to dat napriamo na +/-, alebo (a to by bolo asi rozumnejsie) na relatko, ze mi bude dobijat az po nastartovani motorky. Len neviem ako na to. Nevie mi niekto poradit, pripadne dat nejaky fotonavod??

Dik moc.
Návrat hore Goto down
vladom

vladom


Počet príspevkov : 121
Mesto : PUCHOV

GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: Re: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeSt 18 január 2017 - 8:25

Osobne to mam pripojene tak ze mi ide elektrina az po zapnuti klucika - pre mna to ma vyhodu v tom ze GPS mam nastavenu aby sa vypla po odpojeni od ele (vypnuti klucika) - pokial na nej nepotvrdim do 10 sek. ze ma ostat zapnuta ....

Najjednoduchsie je to zapojit na konektor pre vyhrievane rucky - na starsom modely je to tusim niekde pri chladici - ale to skor niekde na webe najst.
Návrat hore Goto down
Tomas1975

Tomas1975


Počet príspevkov : 47
Mesto : Trnava

GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: Re: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitimeSt 18 január 2017 - 10:31

Caues,

ale ja nemam vyhrievane hefty. Kam by som to mohol este zapojit?
Návrat hore Goto down
Sponsored content





GPS Skúsenosti a rady. Empty
OdoslaťPredmet: Re: GPS Skúsenosti a rady.   GPS Skúsenosti a rady. I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
GPS Skúsenosti a rady.
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Prezutie gumy doma (English) video - RADY A TIPY
» skúsenosti kulomelichmoto
» skúsenosti s nákupom na dobierku
» skúsenosti Metzeler Karoo 3
» Osobne skusenosti s pneumatikami

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
V-STROM KLUB SLOVENSKO :: TECHNICKÁ PORADŇA :: Doplnky na moto-
Prejdi na: