V-STROM KLUB SLOVENSKO
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

V-STROM KLUB SLOVENSKO

KOMUNITA MAJITEĽOV A PRIAZNIVCOV CESTOVNÝCH ENDÚR
 
DomovGalleryLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Prihlásenie
Užívateľ:
Heslo:
Prihlásiť automaticky pri ďalšej návšteve: 
:: Zabudli ste svoje heslo?
Posledná téma
» Comeback
deflektor - Stránka 2 I_icon_minitimeSo 6 apríl 2024 - 12:50 pre Zolike

» MilankoDL odpočívaj v pokoji
deflektor - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 1 august 2023 - 21:17 pre vanas-v1

» Suzuki v strom 800 DL / 2023
deflektor - Stránka 2 I_icon_minitimeSo 29 júl 2023 - 18:39 pre Slavo

» Jesenne stretnutie V-Strom CZ/SK
deflektor - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 7 jún 2023 - 19:51 pre Zolike

» Kam v roku 2023
deflektor - Stránka 2 I_icon_minitimeSo 29 apríl 2023 - 11:48 pre Topol85

» Klubové nálepky 7x7cm
deflektor - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 11 január 2023 - 19:53 pre hruso25

» DL 1000
deflektor - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 6 júl 2022 - 10:01 pre tašan

» INFO
deflektor - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 6 júl 2022 - 9:57 pre tašan

» Sraz Vstromclub.sk
deflektor - Stránka 2 I_icon_minitimeNe 7 marec 2021 - 10:34 pre Zolike

Naši partneri
01 SMF
01 SMF
01 SMF
apríla 2024
PoUtStŠtPiSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar

 

 deflektor

Goto down 
+11
marecek
rikardo-123
Cliford
Petzo
hoffman
Tibi
Zolike
bajker
Slavo
radovanbagacka
sanyo1
15 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2
AutorSpráva
Tolan

Tolan


Počet príspevkov : 577
Mesto : Hlohovec

deflektor - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: deflektor   deflektor - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 7 máj 2013 - 10:00

brumko a aku mas prilbu?
Návrat hore Goto down
brummko

brummko


Počet príspevkov : 8
Mesto : Banská Bystrica

deflektor - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: deflektor   deflektor - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 7 máj 2013 - 10:21

LS2 easy, nič moc to je fakt, uvažoval som aj nad kúpou novej ale momentálne je to nad moje finančné limity a preto skôr zvažujem iné alternatívy. Ono na víkendové vozenie je to s MRA ok, nie som žiadny maznák, ale ísť s tým niekam do chorvátska by bolo utrpenie.. čítal som na zahraničných fórach že ten Airflow od Givi je fajn vec i keď drahá no nebudem tajiť že moc sa mi to na tej mašine nepáči, ale asi bez kompromisu to nepôjde vyriešiť.
Návrat hore Goto down
Tolan

Tolan


Počet príspevkov : 577
Mesto : Hlohovec

deflektor - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: deflektor   deflektor - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 7 máj 2013 - 10:59

treba rozlisovat dve zakladne veci:
1, hluk v prilbe od obtekajuceho vetra
2, turbulencie
pricom mozu byt obidve situacie sucastne ale vseobecne plati, ze cim viac ti fuka na hlavu tym budu mensie turbulencie.

Hluk sa da poriesit tichou prilbou alebo velkym stitom.
Turbulencie vytvara vlnenie vzduchu za velkym stitom, preto je potrebne pustit urcity prud vzduchu aj popod stit. Novsie stromy to maju rieseny dierou na spodku stitu. U stromu je to celkom alchemia, ja som mal klasicky origo stit + deflektor. Mam vysku 190 ale turbulenciam som sa nevedel uplne vyhnut pri hocijakom nastavni deflektoru.

Kedze pises ze uz pri 110 mas pocit velkeho hluku tak si zrejme dost citlivy na hluk a urcite si kup poriadnu prilbu. (mozno porozmyslaj nad integralkou ak nechces vyvalit 400+€ za tichu vyklapacku)

Mozes skusat a metodou pokus omyl mozno najdes tu spravnu kombinaciu hluk vs. turbulencie. Ale to je dost draha metoda. :)
Ja by som ti urcite poradil kupit si tento stit ak mas model od 2004:
http://shop.nationalcycle.com/perl/cycle/large_photo?mv_session_id=fHDyakzB&mv_arg=N20213&search_model=su-088

je navrhnuty na minimum turbulencii a je neznicitelny :)
objednat sa da aj cez Louisa a dokonca mozes vyuzit aj nejaku zlavovu akciu.
Návrat hore Goto down
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

deflektor - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: deflektor   deflektor - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 7 máj 2013 - 14:51

ten štít čo ti radí Tolan, je fakt kvalita, made in USA. Od nás ho má tuším člen Lukyluciano.
je dosť vysoký ale keď chceš mať pohodlnú turistiku, šiel by som do toho...

LS2 - tiež som to nevedel, ale všeobecne sú tie prilby údajne hlučné.
Návrat hore Goto down
brummko

brummko


Počet príspevkov : 8
Mesto : Banská Bystrica

deflektor - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: deflektor   deflektor - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 7 máj 2013 - 15:22

ďakujem za rady. Ono je mi jasné že Gold Wing s toho nebude ale tie origo plexi sú fakt asi minimum čo tam výrobca mohol dať.
To plexi z USA som pozeral, nevyzerá to zle ale kua tá cena je teda slušná.. No čo už, ak je to dobré a kvalitné hold výrobca si za to nechá zaplatiť.
Popravde som sa pohrával s myšlienkou niečoho nastaviteľného, niečo v tom zmysle že keď idem po diaľnici tak to proste zdvihnem a užívam komfort a naopak v meste prípadne ľahšom teréne dám dole.
Zvažujem kúpiť ten Airflow od Givi. Je tam možnosť nastavenia výšky a to pomerne jednoducho a v prípade potreby sa dá vrchné plexi dať úplne dole.
Čo sa však týka designu, tak to je už iná kapitola((((-:

Prilba by iste pomohla tiež, ide ale o to že jazdím aj s polovičkou a teda všetko oblečko čo som kupoval bolo x2. No a dať dve kavalitné prilby x2 je predsa len veľké sústo... XD aspoň na teraz..
No nič, nechám si to všetko prejsť ešte hlavou a keď tak napíšem čo som poriešil a aký bol výsledok. winkle

Návrat hore Goto down
Sergej

Sergej


Počet príspevkov : 54
Mesto : Brezova pod Bradlom, Trencin

deflektor - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: deflektor   deflektor - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 7 máj 2013 - 16:40

http://holan.pl/en/product/24/148/161/2128/Universal_spoiler_for_windscreen skús takéto niečo...
keď tak orežeš aj doma, a dopasuješ na zakrivený origo plexi štít.. na ohnutie ti postačí teplovzdušná pištol, a ohneš to na pivovej flaške v rukách, stačí mierny rádius(ohyb)..

ja mám to porobené podobne, len plexi mám ešte o cca 1,5-2cm dobré vyššie, lebo som utrhol ten plastový držiak a mám to na pásovinách uchytené..

mám 193cm a fúka mi na hlavu, turbulencie malé, ale jazdím v Uvex Enduro s okuliarmi a takých 140-150 zvládam ako nič, trasenie hlavou sa nekoná..

deflektor - Stránka 2 P1010256mr
Návrat hore Goto down
sanyo1

sanyo1


Počet príspevkov : 93
Mesto : levice

deflektor - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: deflektor   deflektor - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 7 máj 2013 - 16:49

mal som tiež tento problém,mám 185cm a vyriešil som to posunutím štítu na maximal,to znamená že som vyhodil 2 spodné originálne šróby,posunul som štít ešte vyššie,dotiahol som to obyčajnými šróbmi ,myslím s o šesťhrannou hlavou a mám svätý pokoj.Vzduch mi ide teraz nad hlavu a nemám žiadne turbulencie.Keď chceš vyskúšaj,nie je problém vrátiť to späť do pôvodného stavu.
Návrat hore Goto down
marecek

marecek


Počet príspevkov : 591
Mesto : Bratislava

deflektor - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: deflektor   deflektor - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 5 jún 2013 - 7:12

Návrat hore Goto down
dano dl

dano dl


Počet príspevkov : 64
Mesto : Stara Lubovna

deflektor - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: deflektor   deflektor - Stránka 2 I_icon_minitimePi 7 jún 2013 - 13:09

nazdar ja mam 192 cm - ten štít je super môžem odporučiť kúpil som ho v USA za 135 USD čo je aj super cena
Návrat hore Goto down
marecek

marecek


Počet príspevkov : 591
Mesto : Bratislava

deflektor - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: deflektor   deflektor - Stránka 2 I_icon_minitimePi 7 jún 2013 - 14:47

aha luky hovoris o tom poslednom linku? ak ano pohladam ho dakujem winkle

marek.. wave
Návrat hore Goto down
Sponsored content





deflektor - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: deflektor   deflektor - Stránka 2 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
deflektor
Návrat hore 
Strana 2 z 2Choď na stránku : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Deflektor

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
V-STROM KLUB SLOVENSKO :: TECHNICKÁ PORADŇA :: Doplnky na moto-
Prejdi na: