V-STROM KLUB SLOVENSKO
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

V-STROM KLUB SLOVENSKO

KOMUNITA MAJITEĽOV A PRIAZNIVCOV CESTOVNÝCH ENDÚR
 
DomovGalleryLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Prihlásenie
Užívateľ:
Heslo:
Prihlásiť automaticky pri ďalšej návšteve: 
:: Zabudli ste svoje heslo?
Posledná téma
» Comeback
progresívne pružiny I_icon_minitimeSo 6 apríl 2024 - 12:50 pre Zolike

» MilankoDL odpočívaj v pokoji
progresívne pružiny I_icon_minitimeUt 1 august 2023 - 21:17 pre vanas-v1

» Suzuki v strom 800 DL / 2023
progresívne pružiny I_icon_minitimeSo 29 júl 2023 - 18:39 pre Slavo

» Jesenne stretnutie V-Strom CZ/SK
progresívne pružiny I_icon_minitimeSt 7 jún 2023 - 19:51 pre Zolike

» Kam v roku 2023
progresívne pružiny I_icon_minitimeSo 29 apríl 2023 - 11:48 pre Topol85

» Klubové nálepky 7x7cm
progresívne pružiny I_icon_minitimeSt 11 január 2023 - 19:53 pre hruso25

» DL 1000
progresívne pružiny I_icon_minitimeSt 6 júl 2022 - 10:01 pre tašan

» INFO
progresívne pružiny I_icon_minitimeSt 6 júl 2022 - 9:57 pre tašan

» Sraz Vstromclub.sk
progresívne pružiny I_icon_minitimeNe 7 marec 2021 - 10:34 pre Zolike

Naši partneri
01 SMF
01 SMF
01 SMF
apríla 2024
PoUtStŠtPiSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar

 

 progresívne pružiny

Goto down 
+14
Palo
Cliford
Henrich
marecek
rikardo-123
Tolan
sojuz16
Jarikl
Roman Jakub
Tibi
Lucasso
radovanbagacka
Slavo
sanyo1
18 posters
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
sanyo1

sanyo1


Počet príspevkov : 93
Mesto : levice

progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: progresívne pružiny   progresívne pružiny I_icon_minitimeSo 19 marec 2011 - 11:11

máte niekto namontované prog.pružiny.môžte sa podeliť o skúsenosti
Návrat hore Goto down
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny I_icon_minitimeSo 19 marec 2011 - 12:56

jozobab mi ukazoval krasne novucke este zabalene HyperPRO... niekedy v polovici
februara. Ci ich uz dal namontovat, netusim ale urcite mu chcem
tento rok ukradnut moto a vyskusat si pracu tychto pruzin aspon na
par kilometrov...

Návrat hore Goto down
radovanbagacka

radovanbagacka


Počet príspevkov : 44
Mesto : Banská Bystrica

progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny I_icon_minitimeUt 22 marec 2011 - 20:13

Čo by ste povedali na návrh, nazbierať sa viacerí a dať vyrobiť zosilnené progresívne pružiny ako český Transalpisti. Okopírovali klasické progresívne pružiny, ale vyrobili im ich z hrubšieho drôtu. Myslím, že by to stálo za zváženie a určite by som do toho šiel.
Návrat hore Goto down
Lucasso

Lucasso


Počet príspevkov : 8
Mesto : Topoľčany

progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: re   progresívne pružiny I_icon_minitimePi 29 apríl 2011 - 0:10

Myslim si ze by to stalo za to, len by sme sa museli najst viaceri. Ja by som tiez rad hodil na moto progresivne pruziny, ale z tych mojich studentskych penazi mi na tie touratechovske pruziny nejak nevychadza :-D

Inak myslim ze na motoride sa to preberalo, a niekto tam pisal ze tie komplet pruziny na transalpa vysli na dost smiesnu sumu... Len by sme museli byt viaceri.
Návrat hore Goto down
Tibi

Tibi


Počet príspevkov : 267
Mesto : Žilina

progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny I_icon_minitimePi 29 apríl 2011 - 23:16

Aj ja sa pridam aj ked ine rozmery ale uz som si ich chcel dat spravit len neviem kde na slovensku
Návrat hore Goto down
Roman Jakub

Roman Jakub


Počet príspevkov : 128
Mesto : Beroun (Czech Republic)

progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny I_icon_minitimePi 13 máj 2011 - 15:18

Sice jsem z daleka, ale to bych se s dovolením taky přidal.
Návrat hore Goto down
radovanbagacka

radovanbagacka


Počet príspevkov : 44
Mesto : Banská Bystrica

progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny I_icon_minitimeSo 14 máj 2011 - 21:38

Slavo: zisti prosim ta, ci Jozo namontoval tie hyperpro... Ak nie, dali by sme ich niekde pomerat a spravit vykres... Aby sme mohli zacat riesit vyrobu...
Návrat hore Goto down
Jarikl

Jarikl


Počet príspevkov : 51
Mesto : Jacovce

progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny I_icon_minitimePi 11 január 2013 - 19:47

Pridávam sa ku vám. Pomerajte a ja sa spýtam. Mám kamaráta v Rakúsku v strojárstve na drahom obrábacom stroji maká. Snáď by vedel pomôcť.
Návrat hore Goto down
sojuz16

sojuz16


Počet príspevkov : 207
Mesto : Čataj

progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny I_icon_minitimeSt 13 február 2013 - 13:26

ja mam namontované. je to neporovnateľne lepšie, ako seriovka. odporúčam. držím palce, ak by sa našiel šikula na výrobu. prsty_hore
Návrat hore Goto down
Tolan

Tolan


Počet príspevkov : 577
Mesto : Hlohovec

progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny I_icon_minitimeSt 13 február 2013 - 13:39

ak by bolo nieco z tej vyroby urcite mam zaujem....
Návrat hore Goto down
rikardo-123

rikardo-123


Počet príspevkov : 211
Mesto : Šoporňa

progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny I_icon_minitimeUt 8 október 2013 - 10:29

Vazeny panoveee.....mam taku malicku otazocku.....plne som spokojny z mojim stromcekom,ale jedna vec mi na nom prekaza...odpruzenie prednej vidli je snad lepsie asi aj na pionieri........pri trosku prudsom brzdeni mi predok pada skoro az na doraz...nedaj boch ze priklepnem viac brzdu ide az na doraz ...a aj celkovz pocit z nerovnosti na ceste je ako na bicykli....z toho dovodu uvazujem o progresivnych pruzinach...na roznych forach je to dost preberane ale rad by som pocul nazor niekoho kto to menil...kto jazdil na povodnych a po vymene na progresivnych....a este jedna menej podstatna otazocka...ak ano....od ktorej znacky pruziny by boli lepsie alebo teda viac sa oplatili.......
...podotykam ...mam rok 2002..takze tvrdost v predu sa neda stelovat..
a druha vec zadne pruzenie sa mi zda vyborne (napriek tomu ze predajca mi odporucal vymenit pruzinu aj v zadu)....
tak som zvedavy na vase nazory skusenosti a rady...dufam sa tu niekto na tuto temu najde..
chlast :vmoto:
Návrat hore Goto down
Tolan

Tolan


Počet príspevkov : 577
Mesto : Hlohovec

progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny I_icon_minitimeUt 8 október 2013 - 11:43

zalezi aj od toho co si jazdil pred tym...na cestnych motorkach su ovela tvrdsie vidlice takze to moze byt aj nezvyk. Na mojom malom strome bola tvrdost vidlice cca rovnaka ako na novom versyse. Takze to ponaranie je normalne u tychto cestovnych endur. Ale je mozne ze to mas uz jednoducho unavene takze vymena je urcite potrebna a v tom pripade jednoznacne progresy objednaj.
Návrat hore Goto down
rikardo-123

rikardo-123


Počet príspevkov : 211
Mesto : Šoporňa

progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny I_icon_minitimeUt 8 október 2013 - 15:21

vdaka za nazor Tolan ...nejazdil som pred tym cestne moto...mal som hoc co burgman bol tvrdsi to je jasne je to iny druh... dokonca pre zmenu yamaha XT 600 bola enduroidnejsia a by som povedal do vatsieho off u a ta nebola taka ponorka......a pri tom mala 22 rokov a 50000km.....je mozne ze je to uz unavene ma to predsa 11 rokov ale zase  nejakych len 20000km......kazdopadne pojdem asi do toho....tot otazka ...hyper pro alebo nieco ine???.....nejake odporucania??....dik chlast
Návrat hore Goto down
marecek

marecek


Počet príspevkov : 591
Mesto : Bratislava

progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny I_icon_minitimeSo 19 október 2013 - 9:21

tak tolan ... kvoli tebe najdem toho domaceho vyrobcu na progresivne pruziny.. ale boh ta chran ak cuvnes argue 

marek cheers
Návrat hore Goto down
Henrich

Henrich


Počet príspevkov : 330
Mesto : Malinovo

progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny I_icon_minitimeSo 19 október 2013 - 9:38

zdravim pani
mozno by som vedel pomoct stou vyrobou.  popytam sa a dam vediet. otazka bude uz iba kolko kusov. Inak kolko stoja progresivne pruziny?
Heno club
Návrat hore Goto down
Henrich

Henrich


Počet príspevkov : 330
Mesto : Malinovo

progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny I_icon_minitimePo 21 október 2013 - 10:02

Takze pytal som sa kolegu ohlade tych pruzin.
Nemal by byt stym problem jedine ak budu mat na masinach iny priemer drotu trebalo by cakat.
Co potrebujeme. skreslit celu pruzinu, zistit jej tuhost kvoli zakaleniu, odmerat stupanie a zakoncenie pruziny.

Ak vieme zohnat od cechov tieto udaje vyroba by nemala byt roblem.

Heno
Návrat hore Goto down
Tolan

Tolan


Počet príspevkov : 577
Mesto : Hlohovec

progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny I_icon_minitimeUt 22 október 2013 - 15:20

marecku asi ta sklamem ale ano jedny urcite beriem (pre kixa) hahaha
Návrat hore Goto down
Cliford

Cliford


Počet príspevkov : 28
Mesto : Hlohovec - Šulekovo

progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny I_icon_minitimeSt 23 október 2013 - 13:06

A ja by som mal tak isto záujem.
Návrat hore Goto down
Palo

Palo


Počet príspevkov : 12
Mesto : Bratislava

progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny I_icon_minitimeŠt 31 október 2013 - 9:01

Ahojte
Ja mám tiež záujem o lepšie pružiny, ale aj s montážou, lebo nenám kde a priznám sa bez mučenia že ani ako, kde by som pružiny vymenil.hmm 
U mňa je to dosť potrebné, lebo som Stroma znížil na kostiach a keď  ideme s ladvinkou a prejdeme jamu, tak škrkne zadný blatník o gumu...
a to som pritvrdil pružinu skoro nadoraz aj tú malú skrutku na tlmiči.
Počul som že zo Stroma 1000 sú tvrdšie, ak by niekto mal zbytočné v garáži sem s nimi :laught1: 

http://www.eres-racing.sk/zadne-progresivne-pruziny-hyperpro-pre-suzuki-8/progres-pruzina-suzuki-dl-650-v-strom--04-12
našiel som na nete, že je tam akcia  (92€)
Ďakujem vopred za pomoc wave :vstromak: 
Palo z BA
Návrat hore Goto down
rikardo-123

rikardo-123


Počet príspevkov : 211
Mesto : Šoporňa

progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny I_icon_minitimeSt 12 február 2014 - 16:17

cavte panstvo....tak po dlhej dobe sa o 5 obraciam o pomoc,alebo radu.
...na jesen dorazili new hyperpro progresivne pruziny,a tym padom by som sa rad informoval u  odbornejsich dusi kto to uz menil ,kolko ide oleja do palic  a ako sa struny vkladaju do tlmicov ci tym hustejsim vynutim dolu alebo hore...
.ak je tu niekto znali tejto problematiky rad prijmem jeho rady...dik za kazde info ,rady, nazory
Návrat hore Goto down
kovo

kovo


Počet príspevkov : 28
Mesto : Pezinok

progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny I_icon_minitimeNe 9 marec 2014 - 21:56

je to tym hustejsim vinutím nadol
Návrat hore Goto down
Tolan

Tolan


Počet príspevkov : 577
Mesto : Hlohovec

progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny I_icon_minitimePo 10 marec 2014 - 8:31

Kovo a mas na to aj nejaky duvod?
Návrat hore Goto down
rikardo-123

rikardo-123


Počet príspevkov : 211
Mesto : Šoporňa

progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny I_icon_minitimeUt 11 marec 2014 - 9:13

zdravim vas panstvo....no pruziny su nahodene olej vymeneny a teda podla popisu vyrobcu a dodavatela pruziny idu hustejsim vynutim hore oleja ide 20 cm od vrchu tlmica ..meria sa to bez pruzin a pri uplnom stlaceni........
.celkove poznatky a postrehy ohladom progresivnych pruzin:------odporucam,kto kedy dumal nad vymenou chodte do toho.....uplna zmena jazdy na sotoline a tiez citelne aj na ceste ,pri prudsom brzdeni neexistuje uz ponorka az na doraz......mozem len odporucit celkova pohodlnost jazdy na "exluzivnych" slovenskych cestach o 100+....
Návrat hore Goto down
Tolan

Tolan


Počet príspevkov : 577
Mesto : Hlohovec

progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny I_icon_minitimeUt 11 marec 2014 - 9:18

Tiez si myslim, ze by mali ist hustejsim hore. Dovod: menej neodpruzenej hmoty pri kolese.
Návrat hore Goto down
marecek

marecek


Počet príspevkov : 591
Mesto : Bratislava

progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny I_icon_minitimeUt 11 marec 2014 - 14:32

navod bol v poriadku. tiez som ich nahadzoval pred dvoma tyzdnami.. hustym hore.. rozhodne hore a merat bez pruzin 20 cisel olej od kraju pri stlacenych.. 

vsetko dobre tesim sa na jazdy
Návrat hore Goto down
rikardo-123

rikardo-123


Počet príspevkov : 211
Mesto : Šoporňa

progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny I_icon_minitimeUt 11 marec 2014 - 14:54

marecek a postrehy z jazdy????????? u mna 100+
Návrat hore Goto down
marecek

marecek


Počet príspevkov : 591
Mesto : Bratislava

progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny I_icon_minitimeUt 11 marec 2014 - 15:16

zatial som s nou siel max 2km/h co som ju presuval zo servisu do vedlajsej garaze cize mojej ale nechcel som rusit susedou nocnym startovanim takze pocit z tlacenia zatial +100 bodov!!!

 laught2  wave
Návrat hore Goto down
kovo

kovo


Počet príspevkov : 28
Mesto : Pezinok

progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny I_icon_minitimePo 17 marec 2014 - 6:38

Vychadzal som z originalov, ktore som mal nahodene hustejsim vinutim nadol. To som tam mal zle dane? Aj originaly maju ist potom hustejsim hore?
Návrat hore Goto down
vladom

vladom


Počet príspevkov : 121
Mesto : PUCHOV

progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny I_icon_minitimePo 17 marec 2014 - 7:18

Osobne si myslim ze to je uplne jedno. ;) - Stlacat sa bude rovnako.

Mozno keby bola jedna tak a druha tak ze je trosicka rozdiel v rozlozeni hmoty ale aj to neverim ze by niekto pocitil.
Návrat hore Goto down
Tolan

Tolan


Počet príspevkov : 577
Mesto : Hlohovec

progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny I_icon_minitimePo 17 marec 2014 - 8:18

Tiez si myslim, ze to je uplne jedno ale padlo vela roznych argumentov ci hore ci dole a mne sa zdal najrozumnejsi ten z neodpruzeneo hmotou dalej od kolesa.

Kovo a ty si mal original struny progresivne? Mas motorku od novoty? Nemohol to uz niekto otocit pred tebou? Dik
Návrat hore Goto down
Sponsored content





progresívne pružiny Empty
OdoslaťPredmet: Re: progresívne pružiny   progresívne pružiny I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
progresívne pružiny
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Ake pruziny?

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
V-STROM KLUB SLOVENSKO :: TECHNICKÁ PORADŇA :: Podvozok. brzdy-
Prejdi na: